پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مزایده مرمت عمارت تاریخی شترگلو باطل شد
۲۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۳

مزایده مرمت عمارت تاریخی شترگلو باطل شد

معاون سرمایه‌گذاری صندوق احیای بناهای تاریخی از ابطال مزایده مرمت عمارت تاریخی شترگلو  خبر داد و اظهار کرد: چون عمارت شترگلو و خانه های اطراف به تنهایی قابل واگذاری نیستند پس باید در قالب یک مجموعه واگذار شوند.

علی کاظمی درباره همه این ابهامات مزایده عمارت تاریخی شترگلو می گوید: برای اینکه هم افزایی در بحث تعیین کاربری ایجاد کنیم در مزایده کل مجموعه عمارت را با چهار خانه اطرافش در نظر گرفتیم. چون معتقد بودیم که کاربری این فضاها به گونه ای است که اگر یک بنا منحصرا  استفاده شود شاید نتیجه لازم به دست نیاید و باید این عمارت فضایی برای ایجاد آشپزخانه و کارهای پشتیبانی داشته باشد.  ما در واگذاری بنایی که در اختیار خودمان است مشکلی نداریم و در مذاکره با اداره کل استان آنها نیز اعلام آمادگی کردند که چهار خانه تاریخی اطراف عمارت را به سرمایه گذار بدهند تا اینکه نامه ای از استان به ما ارسال شد مبنی بر اینکه چنین کاری نمی تواند انجام شود. چون این خانه ها باید براساس ماده ۲۷ تنظیم بخشی مقررات دولت(۲) واگذار شود و برای آن نیز باید خانه ها توسط اداره کل میراث فرهنگی به مزایده برود..

در این صورت سرمایه گذار اعلام کرد که اگر برای گرفتن این خانه ها سرمایه گذار دیگری برنده مزایده شد چه اتفاقی می افتد؟ ما دیدیم که حل این مشکل نیازمند بررسی بیشتری است چون عمارت شترگلو و خانه های اطراف به تنهایی قابل واگذاری نیستند پس باید در قالب یک مجموعه واگذار شوند. این موضوع نیازمند زمان و هماهنگی بین استان و صندوق است. به همین علت مزایده را درحال حاضر ابطال کردیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها