سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   واگذاری دو شرکت 100 درصد دولتی در 9 مرداد 96
۱۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۵

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی:

واگذاری دو شرکت ۱۰۰ درصد دولتی در ۹ مرداد ۹۶

«سیدجعفر سبحانی»مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی امروز (۱۸ تیر) از واگذاری دو شرکت ۱۰۰ درصد دولتی در روز ۹ مرداد سال جاری خبر داد.

سبحانی گفت:۱۰۰ درصد سهم دولت در شرکت کشت و صنعت و دامپروری دامغان روی میز مزایده گذاشته می شود.

همچنین، وی قیمت پایه سهام این شرکت را که در اختیار شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی است ۲۵ هزار میلیارد ریال (۲۵۰۰ میلیارد تومان) اعلام کرد که فروش آن به صورت ۱۰ درصد و در اقساط ۸ ساله دریافت می شود. سبحانی از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به عنوان دیگر شرکت ۱۰۰ درصد دولتی قابل واگذاری در مزایده ۹ مرداد اعلام کرد و گفت: قیمت پایه این شرکت ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال (۷۳۰ میلیارد تومان) اعلام شده که ۱۰ درصد آن نقدی و بقیه در اقساط ۸ ساله وصول خواهد شد.

براساس این گزارش، شرکت کشت و صنعت دامغان جهت تقویت بنیه مالی رزمندگان، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و محرومین و… در تاریخ ۱۳۷۴/۰۴/۰۴ تأسیس گردید. چون شهرستان دامغان از قدیم الایام با نام پسته (طلای سبز) شناخته شده و این محصول استراتژیک بعلت آب و هوای منطقه مناسب و در صورت رسیدگی از نظر درآمد بهترین گزینه کشاورزی می‌باشد؛ لذا شرکت اهم فعالیت خود را معطوف به ایجاد و توسعه پسته کاری نمود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب