دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مزایده 28 محدوده امید بخش پهنه اکتشافی در استان یزد
۱۱ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۱۳

مزایده ۲۸ محدوده امید بخش پهنه اکتشافی در استان یزد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد از مزایده ۲۸ محدوده امید بخش پهنه اکتشافیبه میزان ۱۰۰۰۰ کیلومتر در استان خبر داد.

محمدرضا علمداری یزدی تصریح کرد: ۱۱۹ واحد تولیدی صنعتی جهت برخورداری از اعتبارات اسنادی مدت دار(یوزانس) به ارزش ۷۶ میلیون دلار معرفی شدند.

وی افزود: در زمینه صدور مجوزهای تأسیس رتبه اول کشور را داریم و یکی از دستآوردهای ما در بهبود فضای کسب و کار تسریع در صدور مجوزهاست به طوری که ظرف مدت کمتر از یک روز مجوز تاسیس را صادر می‌کنیم.

علمدار یزدی گفت: رتبه اول صدور معافیت گمرک در سال ۹۵ را داریم به طوری‌که روزانه ۱۶۰ میلیون تومان معافیت صادر می‌کنیم و این به معنی است که ماهیانه به طور متوسط ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در استان رقم می‌خورد.

وی در راستای شفافیت اطلاعات طرح پایش اطلاعات واحدهای صنعتی انجام شد که طی آن ۵۹۲ پروانه تعلیق شدند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ۲۸ پهنه امیدبخش به میزان ۱۰۰۰۰ کیلومتر در استان شناسایی شده که به زودی مزایده‌های آن برگزار خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود با بیان این‌که اخیراً معدن سنگ‌آهنی که از لحاظ ذخیره و عیار در ایران بی‌نظیر و در دنیا کم‌نظیر است در استان یزد کشف شده است، گفت: این معدن حدود دو میلیارد تن ذخیره با عیار ۷۰ درصد دارد، که برای اکتشاف آن عمیق‌ترین چاهک اکتشافی با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز حفر شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب