جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی, سینما, فرهنگ و هنر, مدیران برتر  »   مشارکت وزارت بهداشت در ساخت «یک روز بخصوص» را تکذیب می‌کنم
17 فروردین 1396 , ساعت 1:29

کارگردان فیلم یک روز بخصوص :

مشارکت وزارت بهداشت در ساخت «یک روز بخصوص» را تکذیب می‌کنم

خبرگزاری فارس: مشارکت وزارت بهداشت در ساخت «یک روز بخصوص» را تکذیب می‌کنم/ تا معرفی نماینده کانون در شورای صنفی می‌مانم

همایون اسعدیان ، کارگردان فیلم «یک روز بخصوص» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره اقبال مخاطب در هفته اخیر به فیلم‌های اجتماعی گفت: زمانی که من و هاتف علیمردانی برای اکران عید نوروز،  فیلم را آماده می‌کردیم و  آمادگی این را داشتیم که مخاطب در هفته‌های اول اکران که همزمان با تعطیلات نوروزی است از فیلم های مفرح و شاد استقبال کنند و کمتر فیلم‌های اجتماعی مورد توجه قرار می‌گیرد. این مهم قابل پیش بینی بود. هر دو فیلم (یک روز بخصوص و آباجان) هفته دوم  و  سوم فروش بهتری پیدا کرد و  این  امیدواری را ایجاد می‌کند که مخاطب به سمت آثار اجتماعی اکران شده روی بیاورد. مخاطب انتخاب درستی انجام داد فیلم‌های مفرح را دیدند  و با اتمام تعطیلات اقبال به فیلم های اجتماعی از سوی مخاطب بیشتر می‌شود.

قرار نیست فیلم اجتماعی به اندازه کمدی بفروشد

وی، ادامه داد: واقع‌بین هستیم؛ قرار نیست فیلم‌‌های ما به انداره آثار کمدی اکران شده فروش داشته باشد. ما به  فروش معقول آثار اجتماعی دست می‌یابیم و در هفته‌های اخیر فیلم «یک روز بخصوص» رشد صعودی خواهد داشت. همینطور فیلم «آباجان» شاهد رشد خواهد بود. نکته حایز اهمیت این که سال گذشته دو کمدی «پنجاه کیلو آلبالو» و «من سالوادور نیستم» اکران نوروز بود و با جوی که در جشنواره فیلم فجر برای « ابد و یک روز» ایجاد شد باعث تبلیغات گسترده برای این فیلم بود اما در این میان فیلم «کفش هایم کو» (پوراحمد) فروش خوبی نداشت. از سوی دیگر چه خوشمان بیاید و چه بدمان بیاید، شبکه ماهواره در  اطلاع رسانی تاثیر داشت .

رسانه ملی، توقع سینما را در تبلیغات برآورده کند

کارگردان «یک روز بخصوص» گفت: امسال رسانه ملی از سینما حمایت کرد اما توقع ما بیش از این است زیرا اگر تنها به تبلیغات ماهواره توجه کنیم بیش از ۳ دقیقه به تبلیغات اختصاص می‌دهد و بارها (بیش از ۲۰ بار) تبلیغ فیلم صورت می‌گیرد و همین امر مخاطب را مجاب به دیدن فیلم می‌کند اما میزان تبلیغات تلویزیون ۲۵ ثانیه است و این زمان بسیار کم است برای ترغیب و تشویق مخاطب به دیدن فیلم. رسانه ملی باید انتظار سینما را برآورده کند. جدای از فیلم امسال بدو‌ن تبلیغات ماهواره فیلم ها بسیار خوب فروختند که امیدواریم در هفته های اخیر بیشتر شود.

سرمایه‌گذاری وزارت بهداشت را تکذیب می‌کنم/ ادامه این جو مسموم باعث شکایتم خواهد شد

کارگردان تحسین شده فیلم «طلا و مس» درباره سرمایه گذاری وزارت بهداشت در فیلم «یک روز بخصوص» و شایعه‌ای که ایجاد شده است ،گفت: متاسفانه باید بگویم از ماست که برماست و این شایعه و جو را دوستان خودمان در سینما ایجاد کردند که  فیلم را  منتسب به دولت معرفی کنند. پیش از این ، تهمت رانت خوار بودن به ما زده بودند حال این ادعا را مطرح کردند.  متاسفانه تهمت زدن بسیار راحت شده است، در حالی که هیچ دلیلی برای ادعا  ارائه نمی‌دهند. فیلم، تیتراژ دارد و در تیتراژ، نام سرمایه‌گذاران ذکر شده ، وزارتخانه یا نهاد دولتی اگر  سرمایه گذاری کند از ذکر نام در تیتراژ حذر نمی‌کند . من در این فرصت اعلام می کنم وزارت بهداشت یک ریال در فیلم من سهم ندارد.

حضور دکتر ایازی از سر محبت بود

وی ادامه داد: حضور دکتر ایازی سر صحنه به دلیل لطف و محبتی بود که ایشان به من و آقای میری دارند و نکته دیگر این که هیچ بیمارستانی اجازه فیلمبرداری به ما نمی داد ایشان هماهنگ کردند تا ما بتوانیم تنها در محوطه  و حیاط بیمارستان شریعتی  فیلمبرداری کنیم . حضور ایشان و عکسی که در پشت صحنه گرفته شده را دوستان تبدیل به  سند مشارکت  وزارت بهداشت و درمان در فیلم کردند. این بازی با  نیت بد شکل گرفته و اگر واقعا دوستان من ادامه بدهند قعطا شکایت می‌کنم زیرا این جو مسموم است  در شرایطی که در یک اتفاق نادر سینماگران در نوروز امسال همدلی کردند و مخاطبان را به دیدن فیلم‌های دیگر کارگردانان تشویق کردند این جو مسموم و تهمت ایجاد شد و بی شرمانه فیلم من را به دولت منتسب می‌کنند.

تا معرفی نماینده کانون کارگردانان رئیس شورا خواهم بود

همایون اسعدیان که هم اینک ریاست انجمن صنفی نمایش را برعهده دارد درباره ادامه حضورش در این شورا گفت:  من هم اینک در شورای صنفی نمایش حضور دارم و رئیس شورای صنفی هستم اما به دلیل ریاست هیات مدیره خانه سینما به دوستان کانون کارگردانان  اعلام کردم در دراز مدت امکان حضور در شورا ندارم زیرا کارها ممکن است تداخل داشته باشد .  تا زمانی که  کانون کارگردانان نماینده‌ای را به شورا معرفی نکند در این سمت خواهم ماند.

به گزارش فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , سینما  , فرهنگ و هنر  , مدیران برتر

نهالستان مهندس حسن ترابی با بیش از 40 سال سابقه کار مفید در تولید نهال میوه و زینتی و گل و گیاه فعالیت دارد و تاسیس آن به سال 1350 بر می گردد.مساحت کل نهالستان بیش از 17 هکتار می...
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن از تصمیم عجب مسئولان برای واردات تخم مرغ در شرایط مازاد تولید و زیان ۶ هزار میلیار تومانی تولیدکنندگان خبر داد و گفت: قرار بر این است تخم مرغ از تولیدکنندگان ترکیه‌ای گران‌تر...

مطالب مرتبط با برچسب

سخنگوی شورای صنفی نمایش از شروع اکران دو فیلم «اکسیدان» و «رگ خواب» پس از شب‌های قدر و تعیین روزهای تعطیلی سینماها خبر داد. به نقل از ایسنا، غلامرضا فرجی درباره مصوبات جلسه دوشنبه ۲۲ خردادماه شورای صنفی نمایش گفت: قرارداد...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها