شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مشوق های دولت برای اجرای مرحله نخست طرح کارورزی
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۱۰

مشوق های دولت برای اجرای مرحله نخست طرح کارورزی

استاندار مازندران از مشوق های ۲۵۰۰ میلیارد ریالی دولت برای طرح کارورزی و هم چنین بیمه ۱۵۰ هزار نفر از دانش آموختگان مشغول در این طرح خبر داد.

ربیع فلاح سهمیه در نظر گرفته شده برای مازندران را حدود پنج هزار نفر اعلام کرد و گفت: اگر دستگاههای اجرائی دخیل این سهمیه را هر چه زودتر محقق کنند، زمینه اخذ سهمیه بیشتر در دولت وجود دارد.
وی افزود : همه استان ها در بحث اشتغال در حال رقابت هستند و استانی در این زمینه موفق است که بسرعت تمامی ظرفیت و سهمیه خود را در طرح کارورز پر تا بتواند سهم بیشتری را مطالبه کند.
استاندار مازندران پیشنهاد کرد برای تحقق بهتر اهداف اشتغالزائی و بهره گیری بهتر از طرح کارورز، سهم هر یک از دستگاههای اجرائی مشخص شود و بر اساس عملکرد سال های گذشته در کارگروه اشتغال استان یک تقسیم وظیفه و تقسیم سهمیه صورت گیرد.
فلاح گفت: هر یک از مدیران اجرایی باید با هماهنگی وزارتخانه مربوطه و با مشخص کردن سیاست های آن بخش، توانایی و ظرفیت دستگاه تحت مدیریتش را برای اشتغالزائی در استان مشخص کنند.
وی افزود: هر دستگاه اجرایی باید دارای بانک اطلاعاتی اشتغال برای شناسایی ظرفیت ها و نیازها باشد ، در غیر این صورت نمی توان از ظرفیت های موجود بدرستی استفاده کرد.
استاندار مازندران مدیران دستگاههای اجرایی دخیل را به جدیت بیشتر در اجرای طرح کارورز فراخواند و گفت: این طرح ظرفیت جدیدی را برای اشتغال ایجاد کرده است و با توجه به این که جدید است، باید همه تلاش کنند تا موانع و مشکلات را شناسائی و برطرف کنند.
وی تاکید کرد: نباید در موضوع اشتغال در استانی که دارای بیشترین تعداد بیکار تحصیل کرده است، سهل انگاری صورت گیرد و همه باید دست در دست همدیگر از فرصت طرح کارورز بیشترین بهره را ببریم.
طرح کارورزی را دولت یازدهم سال گذشته نهایی کرد و از اردیبهشت ماه امسال به اجرا گذاشت.

دولت در مرحله اول اجرای این طرح ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت مشوق های کارورزی و پرداخت حق بیمه برای حدود ۱۵۰ هزار نفر اختصاص داده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها