شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, صنعت و معدن, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   مشکلات کارگران با پیمانکاران/خاموشی سیستم تهویه واگن‌ها
۱۹ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۶:۰۰

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران :

مشکلات کارگران با پیمانکاران/خاموشی سیستم تهویه واگن‌ها

مهدی عبدالله پور گفت:گزارشی از خاموشی قطارها ناشی از قطع برق نداریم، در عین حال تاخیری هم از این بابت گزارش نشده است.

مهدی عبدالله پور گفت:به تبع با برق داشتن ایستگاه برق ریل‌های حرکتی هم تامین خواهد شد. گزارشی از خاموشی قطارها ناشی از قطع برق نداریم. در عین حال تاخیری هم از این بابت که قطاری خاموش شده باشد نیز نداشتیم. 

 درخصوص تهویه ممکن است بعضی از واگن‌ها به دلیل بالا رفتن شدت گرما لحظاتی در خاموشی به سر ببرند. اما این عمومیت ندارد و گزارشی درباره خاموشی سیستم تهویه هم نداریم. 

کارگران تا جایی که من می‌دانم تجمعی نداشتند. اما احتمالا باید کارگران طرف قرارداد با پیمانکاری باشند که با مترو تهران قرارداد دارند و قاعدتا مسئولیت آن با ما است. 

اگر کارگری اعتراض کند که حقوقم را از پیمانکار نگرفته‌ام و بیش از دو ماه حقوق کارگر پرداخت نشده است شرکت بهره برداری مترو فهرست بیمه کارگران را می‌گیرد و مستقیما حقوق را به حساب پیمانکار واریز می‌کنیم. 

اما چنین مساله‌ای برای شرکت بهر برداری مترو اتفاق نیفتاد. در خط ۵ چند شرکت پیمانکار داریم که پرداخت‌های آن‌ها را به موقع دادیم و مشکلی در این زمینه ندارند. 

 ارزیابی عملکرد پیمانکاران انجام می‌شود. ممکن است در طی سال یک مرتبه چنین اتفاقی رخ دهد و اعتراضی در پی داشته باشد و با توافق دو طرف مساله حل شود. اما اگر ادامه پیدا کند و پیمانکار حقوق کارگران را ندهد قطعا خلع ید خواهد شد و حتی اگر یک مرتبه هم در طول مدت پیمانکار رخ دهد در انتهای قرار داد تمدید نمی‌شود و اجازه حضور پیمانکار در مناقصات بعدی داده نمی‌شود.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , صنعت و معدن  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

گچ یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان ها و صنایع می باشد. یکی از کاربردهای ویژهٔ گچ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمان هاست و با استفاده از هنر گچبری به آن زیبایی می‌بخشند. گچ صنعتی امید،سمنان، تولید کننده...
به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...

مطالب مرتبط با برچسب