دوشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   مصاحبه «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در شبکه تلویزیونی «المنار» لبنان
19 اردیبهشت 1396 , ساعت 10:08

مصاحبه «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در شبکه تلویزیونی «المنار» لبنان

گرچه از انتشار تیزر مصاحبه وزیر دفاع ایران با المنار زیاد نمی گذرد، این سخنان در رسانه های لبنان بازتاب داشته است.
تارنمای خبری و تحلیلی «النشره» با اشاره به این خبر نوشت: حسین دهقان وزیر دفاع این سخنان را در پاسخ به اظهارات «محمد بن سلمان» وزیر دفاع سعودی بیان کرد که گفته بود هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبله مسلمانان است و ما منتظر نخواهیم ماند آنها جنگ را به سعودی بکشند بلکه جنگ را به ایران خواهیم کشاند.
به تقل از ایرنا، روزنامه «الدیار» نیز دوشنبه با درج این خبر نوشت: حسین دهقان وزیر دفاع ایران حکومت سعودی را تهدید کرد که در صورت ارتکاب هر گونه حماقتی در قبال ایران، هیچ جای امنی در آن به جر مکه و مدینه باقی نخواهد گذاشت.
به نوشته این روزنامه، وزیر دفاع ایران در مصاحبه با شبکه المنار لبنان در پاسخ به سخنان مسئولان سعودی درباره انتقال معرکه به ایران گفت: فکر می کنند نیروی هوایی شان قادر به انجام هر کاری است. من آنها را نصیحت می کنم مرتکب حماقت نشوند. اگر این کار را بکنند هیچ جایی در سعودی به جز مکه و مدینه در امان نخواهد ماند.
دهقان افزود: ما به دنبال اشغال هیچ کشور عربی و مسلمانی نیستیم. آنها امروز در مقابل ملت ها به ویژه ملت تاریخی و متمدن ایران عرض اندام می کنند اما متوجه معنای حرفی که می زنند نیستند و علت این کار آنها غرور و تکبرشان است.
وزیر دفاع ایران با اشاره به روابط سعودی و اسرائیل نیز گفت: سعودی به حدی از درماندگی رسیده که آماده تملق گویی از نتانیاهو برای تحریک او علیه ماست.
دهقان سوال کرد: این چه رفتاری است که سعودی در پیش گرفته و چرا مقابل همه ملت هایی که قیام می کنند و حاضر به تسلیم شدن در برابر وهابیت و سلفیت نیستند موضع می گیرد و پول و سلاح به آنجا می فرستد؟

پایان خبر- س ر

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی سازه های تبلیغاتی شهر تهران خبر داد. رضا صیادی  درباره افزایش غیر متعارف سازه‌های تبلیغاتی در تهران و ساماندهی آنها، گفت: خیلی نمی خواهم مسائل را به دوران های مدیریتی ارتباط بدهم، اما اتفاقی...
علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها