یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   مصاحبه «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در شبکه تلویزیونی «المنار» لبنان
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۸

مصاحبه «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در شبکه تلویزیونی «المنار» لبنان

گرچه از انتشار تیزر مصاحبه وزیر دفاع ایران با المنار زیاد نمی گذرد، این سخنان در رسانه های لبنان بازتاب داشته است.
تارنمای خبری و تحلیلی «النشره» با اشاره به این خبر نوشت: حسین دهقان وزیر دفاع این سخنان را در پاسخ به اظهارات «محمد بن سلمان» وزیر دفاع سعودی بیان کرد که گفته بود هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبله مسلمانان است و ما منتظر نخواهیم ماند آنها جنگ را به سعودی بکشند بلکه جنگ را به ایران خواهیم کشاند.
به تقل از ایرنا، روزنامه «الدیار» نیز دوشنبه با درج این خبر نوشت: حسین دهقان وزیر دفاع ایران حکومت سعودی را تهدید کرد که در صورت ارتکاب هر گونه حماقتی در قبال ایران، هیچ جای امنی در آن به جر مکه و مدینه باقی نخواهد گذاشت.
به نوشته این روزنامه، وزیر دفاع ایران در مصاحبه با شبکه المنار لبنان در پاسخ به سخنان مسئولان سعودی درباره انتقال معرکه به ایران گفت: فکر می کنند نیروی هوایی شان قادر به انجام هر کاری است. من آنها را نصیحت می کنم مرتکب حماقت نشوند. اگر این کار را بکنند هیچ جایی در سعودی به جز مکه و مدینه در امان نخواهد ماند.
دهقان افزود: ما به دنبال اشغال هیچ کشور عربی و مسلمانی نیستیم. آنها امروز در مقابل ملت ها به ویژه ملت تاریخی و متمدن ایران عرض اندام می کنند اما متوجه معنای حرفی که می زنند نیستند و علت این کار آنها غرور و تکبرشان است.
وزیر دفاع ایران با اشاره به روابط سعودی و اسرائیل نیز گفت: سعودی به حدی از درماندگی رسیده که آماده تملق گویی از نتانیاهو برای تحریک او علیه ماست.
دهقان سوال کرد: این چه رفتاری است که سعودی در پیش گرفته و چرا مقابل همه ملت هایی که قیام می کنند و حاضر به تسلیم شدن در برابر وهابیت و سلفیت نیستند موضع می گیرد و پول و سلاح به آنجا می فرستد؟

پایان خبر- س ر

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب