شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   فرهنگی  »   معرفی برترین های مسابقه نقاشی “فرش در خانواده ايراني” کرمان
۲ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۵۲

معرفی برترین های مسابقه نقاشی “فرش در خانواده ایرانی” کرمان

برترین های مسابقه نقاشی “فرش در خانواده ایرانی” در آئینی با حضور رئیس اتاق کرمان و رئیس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، پیشکسوتان و فعالان فرش معرفی و تجلیل شدند.

کودکان ۴ تا ۱۰ سال می‌توانستند در این مسابقه شرکت کنند که در مجموع ۱۲۰ نقاشی به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد و در پایان ۳۴ برگزیده اصلی مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این آئین کودکان در کنار یکدیگر لحظات شاد و مفرحی را گذراندند، در مسابقه شرکت کردند و به دیدن اجرای گروه نمایش ویژه کودکان پرداختند. همچنین رئیس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق کرمان نیز بر روی دار قالی که در این آئین تدارک دیده شده بود بافت قالی را به صورت نمادین به کودکان نشان دادند.

گفتنی است اطلاع رسانی برگزاری این مسابقه نقاشی با همکاری بهزیستی به تمامی مهدهای کودک و همچنین مدارس ارسال شده بود و شرکت کنندگان از ۳ تا ۸ دی ماه جاری آثار خود را ارسال کرده بودند.

این مسابقه با هدف شناخت بیشتر کودکان از فرش کرمان تدارک دیده شده بود.

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگی

کمیسیون فراخوان‌های صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی:حجم سرمایه‌گذاری جذب شده برای احیای این ۶ بنا حدود ۷۷ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال است که برای بیش از ۱۰۰ نفر هم...
سهراب بناوند گفت،  این واگذاری از طریق مزایده و سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) انجام می‌شود و تمامی برآورد هزینه‌ها در این سایت اعلام‌شده است. وی با اشاره به اینکه واگذاری این بنا باهدف مشارکت بخش خصوصی در راستای مرمت، احیا و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها