جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   صنعت و معدن  »   معضلات صنعت تولید کیف و کفش؛واردات قاچاق کفش
۱۷ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۵۹

یک تولید کننده بزرگ کفش می گوید:

معضلات صنعت تولید کیف و کفش؛واردات قاچاق کفش

یک تولید کننده بزرگ کفش می گوید: واردات قاچاق کفش از معضلات این بخش تولیدی است که جهت رفع عمده نیاز واردات کشور انجام می شود.

این تولید کننده بزرگ کفش با اشاره به واردات قاچاق کفش به عنوان یکی از معضلات این بخش تولیدی گفت: عمده نیاز وارداتی کشور به خصوص در بخش کفش‌های کتانی از طریق قاچاق تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تأمین نیاز داخلی سالانه به حدود ۲۰۰ میلیون جفت کفش نیاز است، بیان داشت: حدود ۱۷۰ میلیون جفت کفش در کشور تولید می‌شود و بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون جفت آن وارد می‌شود.

تولید کننده با اشاره به این که یکی دیگر از معضلات تولید این بخش تعرفه گمرکی است، اظهار داشت: با کاهش تعرفه واردات کفش از ۷۵ درصد در سال ۹۴ به ۵۵ درصد، کالای وارداتی نسبت به کالای تولید داخل ارزان‌تر تمام می‌شود و تولید‌کننده داخلی متضرر می‌شود.

وی با انتقاد از هزینه‌های سربار این بخش تولیدی گفت: این موضوع تولید را کاهش و قاچاق را افزایش می‌دهد.

براساس این گزارش، صنعت تولید کیف و کفش هم‌اکنون برای ۱۲۰ هزار نفر در کشور اشتغال ایجاد کرده و در صورت رشد و توسعه آن قطعا افراد بیشتری قابل جذب هستند.

یادآور می شود، صادرات کیف و کفش بر اساس گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت سالانه ۱۲۰ میلیون دلار برای کشور درآمد دارد، در حالی که جا دارد، این میزان به مراتب افزایش یابد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع صنعت و معدن

 سعید ایزدی گفت: با حضور مشاوران خارجی جلسات فشرده ای به مدت یک هفته در محل کارخانه و سایت برگزار شد و طی این جلسات آخرین وضعیت فنی ماشینهای الیاف ساز ، خرید تکنولوژی ساخت تونل حرارتی و استراتژی های لازم...
به نقل از ایلنا،به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی غدیر ، این شرکت در نظر دارد تامین تجهیزات و البسه ایمنی خود را از طریق مناقصه عمومی به شرکت معتبر و واجد شرایط واگذار نماید. لذا بدینوسیله از شرکت...

مطالب مرتبط با برچسب