پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   مسکن و عمران  »   مقاوم سازی خوابگاه های دانشگاه تهران
۲ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۴۹

مقاوم سازی خوابگاه های دانشگاه تهران

معاون دانشجویی دانشگاه تهران از نیاز این دانشگاه به بیش از ۸ میلیارد تومان اعتبار برای مقام‌سازی خوابگاه‌ها خبر داد و گفت: در تابستان امسال ۶ خوابگاه این دانشگاه مقاوم سازی می‌شوند. دکتر حسین به‌نژاد اظهارکرد: یکی از اقدامات اساسی دانشگاه تهران در حوزه خوابگاه‌ها، این است که پروژه مقاوم‌سازی ساختمان‌های خوابگاه‌ها در تابستان امسال ادامه پیدا کند و امیدوار هستیم بتوانیم از کمک‌های صندوق رفاه دانشجویان در این زمینه بهره‌مند شویم.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۶ خوابگاه در دانشگاه تهران وجود دارد که به طور اساسی به مقاوم‌سازی نیاز دارد و در صورت حمایت صندوق رفاه دانشجویان امیدوار هستیم بتوانیم امسال کار بازسازی و مقام‌سازی این ساختمان‌ها صورت بگیرد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: در سال جاری ۷۰۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها اعتبار اختصاص می‌دهند بیش از ۸ میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های خوابگاهی دانشگاه به بودجه نیاز داریم.

دکتر به‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه تهران وجود دارد، گفت: اگر میزان مبلغ تخصیصی به حوزه خوابگاه‌های دانشگاه تهران را در تعداد دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها تقسیم کنیم، مشاهده می‌کنیم اعتبار هر دانشجو ۷۰ هزار تومان می‌شود. در واقع با این بودجه محدود امکان انجام هیچ عملیات بازسازی برای خوابگاه‌ها وجود ندارد و فقط می‌توانیم هزینه‌های جاری را تامین کنیم.

وی افزود: سال گذشته حدود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تامین و تجهیز خوابگاه‌ها هزینه کردیم و امیدواریم بتوانیم امسال نیز البته با مبلغ پایین‌تر این اقدامات را ادامه بدهیم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک مجتمع خوابگاهی دخترانه با ظرفیت ۲۵۰ دانشجو در دست ساخت است. امیدواریم این خوابگاه طی دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع مسکن و عمران

به نقل از ایرنا، سفرهای استانی رئیس جمهوری به مناطق محروم کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد بسیار پر خیر و برکت بوده و در میان ۲۱۷ مصوبه سفر اخیر هیات دولت به این استان ، گازرسانی به منطقه دورافتاده...
به نقل از ایسنا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام گفت: یکی از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری مرتفع شدن نیازهای شهرستان در حوزه اقتصاد است. عبدالمالک شنبه‌زاده با بیان این خبر که براساس ماده ۲۷ مبنی بر واگذاری بناهای...

مطالب مرتبط با برچسب

دکتر رحیم فرضی پور گفت:چند سال گذشته مجوز برگزاری دوره های آزاد در دانشگاه های دولتی داده شد که آن زمان هنوز موسسات آموزش عالی آزاد ایجاد نشده بودند. وقتی موسسات آموزش عالی آزاد ایجاد شدند قاعدتا باید این دوره ها...
در مراسم پایانی جایزه پژوهش سال سینمایی ایران، از یک عمر فعالیت دانشگاهی و پژوهشی دکتر احمد الستی، استاد و پژوهشگر برجسته دانشگاه تهران در حوزه فیلم و سینما قدردانی خواهد شد. این استاد، پس از آموزش در نزد بزرگانی...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها