پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مقدمات برگزاری مناقصه «میدان آزادگان» فراهم شد
۷ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۸

مقدمات برگزاری مناقصه «میدان آزادگان» فراهم شد

مقدمات برگزاری مناقصه میدان آزادگان فراهم شد.

شرکت ملی نفت ایران تاکنون برای مطالعه یکپارچه میدان آزادگان (شمالی و جنوبی)، با شرکت‌های بین‌الملی شل، توتال، پتروناس، اینپکس و شرکت ایرانی تنکو تفاهمنامه همکاری امضا کرده است که از این میان، به جز شرکت تنکو، دیگر شرکت‌ها نتایج مطالعات خود را ارائه داده‌اند و مقدمات برگزاری مناقصه آزادگان فراهم شده است. میدان آزادگان با حدود ۳۴ میلیارد بشکه ذخیره نفت درجا، بزرگترین میدان مشترک نفتی ایران به شمار میرود و توسعه اصولی و بهینه آن می‌تواند منافع سرشاری برای اقتصاد ایران به همراه داشته باشد.

میدان آزادگان درجنوب غربی ایران، در ۸۰ کیلومتری غرب اهواز و در نزدیکی شهر سوسنگرد، در مجاورت مرز ایران و عراق قرار دارد. اولین چاه اکتشافی در گستره این میدان نفتی در سال ۱۳۵۵ حفر و مجموعه مخازن عظیم این میدان با حفر دومین چاه در سال ۱۳۷۸ کشف گردید. تا کنون چهار لایه تولیدی شامل سروک، کژدمی، گلدوان و فهلیان در میدان آزادگان شناسایی شده اند.

مدیریت راهبردی این میدان در تاریخ ۹۰/۱۱/۰۱ به شرکت نفت و گاز اروندان واگذار گردید و در حال حاضر ۵۰ هزار بشکه در روز از ۲۱ حلقه چاه تولید می گردد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها