یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   ملی پوشان ایرانی به دنبال صعود
۲ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۵۷

ملی پوشان ایرانی به دنبال صعود

ملی‌پوشان جوان ایران روز چهارشنبه و در دیدار با زامبیا در مسابقه‌های جام جهانی به دنبال صعود به مرحله یک هشتم نهایی هستند.

به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال جوانان ایران فردا (چهارشنبه) در دومین دیدار خود در جام جهانی فوتبال جوانان – ۲۰۱۷ کره جنوبی، رودرروی زامبیا قهرمان آفریقا و صدرنشین گروه C قرار می‌گیرد. این دیدار ساعت ۱۲:۳۰ در ورزشگاه جام جهانی شهر ججو برگزار خواهد شد.

شاگردان امیرحسین پیروانی در نخستین بازی خود در این مسابقه‌ها روز یکشنبه توانستند با یک گل کاستاریکا نماینده آمریکای مرکزی را از پیش رو بردارند و پس از ۴۰ سال برای نخستین بار به پیروزی برسند.

در بازی مقابل کاستاریکا، محمدمهدی مهدی‌خانی در نیمه دوم تک گل ایران را به ثمر رساند تا ایران با تفاضل گل کمتر نسبت به زامبیا در رده دوم گروه C قرار بگیرد.

رقیب آفریقایی ایران اما شگفتی بزرگی را آفرید و توانست پرتغال قهرمان دو دوره این مسابقه‌ها را با حساب ۲ بر یک مغلوب کند و صدرنشین این گروه شود.

مصاف ایران و زامبیا می‌تواند منجر به مشخص شدن چهره نخستین تیم صعود کننده از این گروه شود و هر تیمی که پیروز این بازی شود به طور قطع راهی مرحله یک هشتم این مسابقه‌ها خواهد شد. با توجه به صعود دو تیم از هر گروه به صورت مستقیم و صعود ۴ تیم برتر سوم گروه‌های شش گانه، شانس این دو تیم با یک تساوی هم افزایش خواهد یافت.

در دیگر بازی این گروه، پرتغال و کاستاریکا دو تیم شکست‌ خورده هفته نخست مرحله گروهی، از ساعت ۱۵:۳۰ به مصاف هم می‌روند. شکست هر کدام از این دو تیم می‌تواند موجب حذف آن تیم شود.

همچنین در این روز بازی‌های گروه D نیز پیگیری می‌شود که در ساعت ۱۲:۳۰ آفریقای جنوبی و ایتالیا و در ساعت ۱۵:۳۰ اروگوئه و ژاپن به مصاف هم می‌روند. در این گروه نیز ژاپن و اروگوئه با سه امتیاز در رده‌های اول و دوم هستند و آفریقای جنوبی و ایتالیا در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از ایسنا، رییس دانشگاه تهران از اخذ سند تک برگی برای اراضی پردیس مرکزی این دانشگاه پس از 86 سال خبر داد و گفت:خوشبختانه در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری توانستیم صیانت جدی از اموال و دارایی‌های دانشگاه...
به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها