سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, صنعت و معدن  »   ممنوعیت عرضه محصولاتی که از کود شیمیایی غیرمجاز استفاده کردند
15 دی 1395 , ساعت 12:13

مجلس تصویب کرد

ممنوعیت عرضه محصولاتی که از کود شیمیایی غیرمجاز استفاده کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه ۱۵ دی ماه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم بند الحاقی به ماده ۸۷، وزارت بهداشت را  به  ممنوعیت عرضه محصولاتی که از کود شیمیایی غیرمجاز استفاده کردند مکلف کردند .

این پیشنهاد  با ۱۲۴ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

براساس این گزارش، وزارت بهداشت مکلف است با همکاری وزارت جهاد کشاورزی مقدار مجاز سموم باقیمانده در مواد و فرآورده‌های غذایی و نیز مصرف کود شیمیایی را برای محصولات مذکور مشخص کرده و عرضه محصولاتی که به صورت غیرمجاز از سموم و کودهای شیمیایی استفاده کرده‌اند ممنوع کند.

به موجب این مصوبه همچنین وزارت جهاد کشاورزی موظف است ضمن اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و اقدام برای کاهش استفاده از سموم و کودهای شیمیایی امکان دسترسی مردم را به محصولاتی که از سلامت لازم برخوردارند فراهم آورد. همچنین وزارت بهداشت موظف است در سال اول برنامه فهرست مواد و فرآورده‌های غذایی سالم و ایمن را در سبد غذایی مطلوب برای گروه‌های سنی مختلف اعلام کند.

پایان خبر – ش الف

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , صنعت و معدن

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها