شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اقتصادی, صنعت و معدن  »   ممنوعیت عرضه محصولاتی که از کود شیمیایی غیرمجاز استفاده کردند
۱۵ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۳

مجلس تصویب کرد

ممنوعیت عرضه محصولاتی که از کود شیمیایی غیرمجاز استفاده کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه ۱۵ دی ماه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم بند الحاقی به ماده ۸۷، وزارت بهداشت را  به  ممنوعیت عرضه محصولاتی که از کود شیمیایی غیرمجاز استفاده کردند مکلف کردند .

این پیشنهاد  با ۱۲۴ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

براساس این گزارش، وزارت بهداشت مکلف است با همکاری وزارت جهاد کشاورزی مقدار مجاز سموم باقیمانده در مواد و فرآورده‌های غذایی و نیز مصرف کود شیمیایی را برای محصولات مذکور مشخص کرده و عرضه محصولاتی که به صورت غیرمجاز از سموم و کودهای شیمیایی استفاده کرده‌اند ممنوع کند.

به موجب این مصوبه همچنین وزارت جهاد کشاورزی موظف است ضمن اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و اقدام برای کاهش استفاده از سموم و کودهای شیمیایی امکان دسترسی مردم را به محصولاتی که از سلامت لازم برخوردارند فراهم آورد. همچنین وزارت بهداشت موظف است در سال اول برنامه فهرست مواد و فرآورده‌های غذایی سالم و ایمن را در سبد غذایی مطلوب برای گروه‌های سنی مختلف اعلام کند.

پایان خبر – ش الف

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , صنعت و معدن

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها