جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مناقصات بالاتر از 10 میلیون دلار مشروط شد
۶ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۶:۴۲

با تصویب مجلس

مناقصات بالاتر از ۱۰ میلیون دلار مشروط شد

مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به ماده الحاقی 57 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور ، نحوه و شرایط تمامی معاملات و قراردادهای خارجی دولتی که بیش از ۱۰ میلیون دلار باشد را تعیین کرد.

بر این اساس تمام معاملات و قرادادهای خارجی که بیش از ۱۰ میلیون دلار باشد با رعایت قوانین مربوط صرفاً از طریق مناقصه محدود و یا بین المللی با درج آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و رسانه های الکترونیکی داخلی و خارجی انجام و منعقد می شود.
موارد استثنا به تایید کمیته سه نفره متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، ‌رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر مربوط یا بالاترین مقام اجرایی ذی‌ربط می رسد.
در همه مناقصه‌ها حق کنترل و بازرسی کمی و کیفی و کنترل قیمت برای تمام کالاهای وارداتی و پروژه ها برای خریدار محفوظ است.
وزیر یا بالاترین مقام اجرایی ذی‌ربط مسئول حسن اجرای این موضوع است.
بانک مرکزی فقط مجاز به تعهد یا پرداخت بهای معاملات و یا قراردادهایی است که به تایید بالاترین مقام دستگاه اجرایی مبنی بر رعایت مفاد این ماده برسد.
قراردادهایی که به تشخیص هیئت وزیران ماهیت محرمانه دارند از شمول این حکم مستثنا هستند و نیاز به طرح و تایید موضوع در هیئت ذکر شده ندارند.
پایان خبر – ف م
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از: «شراز»، «شبریز» و «شبندر»: شرکت‌های پالایش نفت شیراز، تبریز و بندرعباس از تغییر نرخ نفت خام و فرآورده‌ها در اسفند ۹۸ خبر دادند. «غگل»: شرکت شرکت گلوکوزان اطلاعات حاصل از برگزاری...
به نقل از ایلنا ، تبلیغات گوگل ادز یا به اصطلاح قدیمی گوگل ادوردز  یکی از کاربردی ترین راه های بازاریابی اینترنتی است. این نوع تبلیغ شما را وادار می کند که خدمات یا محصول خود را در بالای صفحه‌های...

مطالب مرتبط با برچسب