جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   مناقصات بالاتر از 10 میلیون دلار مشروط شد
6 آبان 1395 , ساعت 6:42

با تصویب مجلس

مناقصات بالاتر از ۱۰ میلیون دلار مشروط شد

مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به ماده الحاقی 57 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور ، نحوه و شرایط تمامی معاملات و قراردادهای خارجی دولتی که بیش از ۱۰ میلیون دلار باشد را تعیین کرد.

بر این اساس تمام معاملات و قرادادهای خارجی که بیش از ۱۰ میلیون دلار باشد با رعایت قوانین مربوط صرفاً از طریق مناقصه محدود و یا بین المللی با درج آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و رسانه های الکترونیکی داخلی و خارجی انجام و منعقد می شود.
موارد استثنا به تایید کمیته سه نفره متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، ‌رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر مربوط یا بالاترین مقام اجرایی ذی‌ربط می رسد.
در همه مناقصه‌ها حق کنترل و بازرسی کمی و کیفی و کنترل قیمت برای تمام کالاهای وارداتی و پروژه ها برای خریدار محفوظ است.
وزیر یا بالاترین مقام اجرایی ذی‌ربط مسئول حسن اجرای این موضوع است.
بانک مرکزی فقط مجاز به تعهد یا پرداخت بهای معاملات و یا قراردادهایی است که به تایید بالاترین مقام دستگاه اجرایی مبنی بر رعایت مفاد این ماده برسد.
قراردادهایی که به تشخیص هیئت وزیران ماهیت محرمانه دارند از شمول این حکم مستثنا هستند و نیاز به طرح و تایید موضوع در هیئت ذکر شده ندارند.
پایان خبر – ف م
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن از تصمیم عجب مسئولان برای واردات تخم مرغ در شرایط مازاد تولید و زیان ۶ هزار میلیار تومانی تولیدکنندگان خبر داد و گفت: قرار بر این است تخم مرغ از تولیدکنندگان ترکیه‌ای گران‌تر...
تیم فوتبال "شاهین" بوشهر که امسال با پسوند "تابان" در لیگ دسته دوم کشور حضور یافته است روزهای ناخوشی را سپری می‌کند و اتفاقی که در بازی نخست این تیم افتاد خود گویای وضعیتی نابسامان در فوتبال بوشهر و این...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها