پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مناقصات و مزایدات شهرداری تهران بر روی سایت قرار می گیرد
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۴۰

نامزد شهرداری تهران:

مناقصات و مزایدات شهرداری تهران بر روی سایت قرار می گیرد

نامزد شهرداری تهران قراردادن تمامی مناقصات و مزایدات شهرداری  و تمامی قراردادهای بالای یک میلیون را بر روی سایت آن ظرف مدت دوماه آینده از برنامه های خود برای حضور در این سمت عنوان کرد.

محمدعلی نجفی پس از استماع پرسش های منتخبان پنجم با بیان  اینکه قبل از تدوین برنامه هایم برای شهرداری هماهنگی لازم با روحانی را انجام داده ام را گفت: مشورت های لازم در این خصوص انجام شده و با دولت در این رابطه هماهنگم.

وی در خصوص نظارت پذیری از شورا اظهار داشت: به نظارت پذیری هر مدیری در هر مکانی اعتقاد دارم و اصلی ترین وظیفه شورا را نظارت می دانم.

کاندیدای شهرداری تهران با بیان اینکه وقتی دسترسی اطلاعات را برای شهروندان آزاد و آسان کنیم این خود یک نوع نظارت پذیری است.

نجفی ادامه داد: در صورتی که شهردار تهران شوم با فن آوری شهرداری رایزنی کرده تا پس از انتخاب، ظرف دو ماه آینده تمامی قراردادهای بالای یک میلیون تومان در سایت شهرداری قرار گرفته و همه به آن دسترسی داشته باشند. هر مناقصه و مزایده ای در سایت گذاشته خواهد شد و این اتفاق به نظرم بخش اصلی نظارت بر شهرداری را حل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حتی اعضای کنونی شورا نیز نمی دانند در برخی از پروژه ها چه اتفاقاتی افتاده، در حالی که با این رویکرد تازه همه از جزئیات پروژه آگاه می شوند گفت: ما قرار نیست تنها به شهرداری تهران ۴ ساله نگاه کنیم بلکه نگاه ما باید یک نگاه آینده نگر باشد و برای شهر باقیات صالحات بگذاریم. وقتی این شفاف سازی را بنیان بگذاریم و این موضوع فرآیند شود دیگر هر کسی که بیاید نمی تواند آن را تغییر دهد زیرا مردم به مطالبه مردم تبدیل می شود.

وی افزود: برخی معتقدند تهران گران اداره می شود و هزینه برخی پروژه ها می تواند کمتر از هزینه های صرف شده باشد. وقتی قراردادهای میلیاردی روی سایت قرار بگیرد آن زمان خود پیمانکاران اطلاع می دهند که مثلاً این پروژه ۲۰ میلیاردی را می توان با ۵ میلیارد به سرانجام رساند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها