دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه, اقتصادی  »   مناقصه آرامکو برای امنیت تاسیسات 9 پایگاه فراساحلی
۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۲۰

مناقصه آرامکو برای امنیت تاسیسات ۹ پایگاه فراساحلی

آرامکو برای امنیت تاسیسات ۹ پایگاه فراساحلی خود مناقصه ای ترتیب داده است که در همین جهت عربستان از شرکت های دفاعی برای حضور در این مناقصه دعوت کرده و پیشنهادهایی را هم از این شرکت ها دریافت نموده است.

منابع آگاه اظهار کرده‌اند پیشنهاددهندگان شامل شرکت ریتیون از آمریکا، راین‌متال از آلمان، واحد سلکس لئوناردوی عربستان سعودی و جنرال داینامیکس هستند.

به نقل از رویترز، این قرارداد شامل نصب سیستم‌های امنیتی یکپارچه دوربرد در ۹ پایگاه فراساحلی در خلیج فارس است و در ادامه افزودند: مناقصه‌های بیشتری پیش‌بینی می‌شود زیرا آرامکو در صدد گسترش میادین نفتی فراساحلی خود و ارتقای امنیت آنهاست.

آرامکو درباره قرارداد یا برنامه‌های امنیتی خود حاضر نشد اظهار نظر کند اما در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد امنیت کارمندان و تاسیسات خود را یک اولویت اصلی می‌بیند.

به گفته یکی از منابع آگاه، پیشنهادهای مطرح شده در حال حاضر از سوی آرامکو ارزیابی می‌شود و انتظار می‌رود این شرکت نفت دولتی قرارداد امنیتی را تا پایان سال ۲۰۱۷ یا در ابتدای سال میلادی آینده اعطا کند.

آرامکو شرکت ملی نفت عربستان سعودی است که تحت تملک دولت مرکزی عربستان می‌باشد، این شرکت از لحاظ مالکیت ذخایر (نفت و گاز) به‌عنوان یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان محسوب می‌شود.

شرکت سعودی آرامکو، مسئولیت ۹۹٪ درصد از ذخائر اثبات شده نفت خام کشور عربستان سعودی را که میزان آن به ۲۵۹ میلیارد بشکه (در حدود یک چهارم مجموع ذخائر نفت فعلی جهان) می‌رسد، بر عهده دارد. این میزان نزدیک به ۱۲ برابر ذخائر نفتی ایالات متحده آمریکا است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , اقتصادی

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب