سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, انرژی, مدیران برتر  »   مناقصه آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۴۸۴ مگاواتی زاهدان
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , ساعت ۸:۰۰

مجری طرح‌ نیروگاه‌های گازی برق حرارتی :

مناقصه آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۴۸۴ مگاواتی زاهدان

محمود صادقی گفت:پروژه نیروگاه ۴۸۴ مگاواتی زاهدان با تکمیل پیش نیازهای لازم آماده شروع عملیات اجرایی اصلی است.

 محمود صادقی  گفت: نیروگاه زاهدان با ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در ۱۰ کیلومتری این شهر قرار گرفته و با تکمیل فعالیت‌های اولیه و پیش نیاز آماده شروع عملیات اجرایی اصلی نیروگاه است.

در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌های اجرایی، طرح فعالیت‌های شاخصی همچون عقد قرارداد گاز با شرکت گاز سیستان‌ و بلوچستان به همراه اجرای خط انتقال از خروجی ایستگاه انشعاب گاز از خط سراسری تا ورودی ایستگاه تقلیل فشار گاز اصلی نیروگاه با اعتباری افزون‌بر ۳ میلیارد و ۷۰۰ تومان در دستور کار قرار گرفته است.

برای اولین بار در نیروگاه‌های گازی با مسوولیت این طرح ایجاد سه راهی و اجرای ایستگاه انشعاب گاز از خط سراسری با یک سوم هزینه اعلامی از سوی شرکت گاز اجرایی شده است.

همچنین تهیه ۱۰ کیلومتر کابل فیبر نوری بدون پرداخت هزینه و عقد قرارداد اجرای خط فیبر نوری نیروگاه با کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این پروژه بوده است. 

اخذ مجوز زیست‌محیطی هلوگرام‌ دار قبل از شروع عملیات اجرایی پروژه یکی دیگر از فعالیت‌های شاخصی بوده که در این طرح برای اولین بار در نیروگاه‌های گازی انجام شده است.

 عملیات اجرایی دیوار پیرامونی و ساختمان اداری موقت نیروگاه نیز تا یک ماه آینده تکمیل خواهد شد و خط انتقال آب نیروگاه به طول تقریبی هفت کیلومتر در حال انجام مراحل مناقصه و تعیین پیمانکار بوده و اسناد مناقصه ایستگاه گاز اصلی نیروگاه نیز در حال نهایی شدن است.

در صورت مبادله به موقع قرارداد با پیمانکار اصلی واحدهای این نیروگاه در زمان تعیین شده با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شوند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , انرژی  , مدیران برتر

به نقل از خبرفوری، ابوذر صالحی، با اشاره به آخرین وضعیت بیمه مشترکان نوسانات برق گفت: آگهی سوم مناقصه نوسانات برق با حضور شرکت‌های بیمه گذار برگزار می‌شود. او ادامه داد: ماه گذشته پرونده ها بازگشایی شد که متاسفانه به دلیل...
علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...

مطالب مرتبط با برچسب

محمود صادقی  در آخرین جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار کرد: بعد از پایان دوره ریاست حزب کارگزاران سازندگی بر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها از اول بهمن‌ ماه، عهده‌دار ریاست دوره‌ای این شورا شد. براساس این گزارش، محمود صادقی...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها