دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, اقتصادی, انرژی, بین الملل, صنعت و معدن, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   مناقصه اجرای فاز ۲ توسعه پالایشگاه گاز ایلام
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , ساعت ۱۴:۰۰

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام:

مناقصه اجرای فاز ۲ توسعه پالایشگاه گاز ایلام

روح اله نوریان گفت:اجرای فاز ۲ طرح و توسعه پالایشگاه در مراحل پایانی تجهیز کارگاه است و با انجام عملیات این مجموعه توسعه می یابد.

روح اله نوریان گفت:قرارداد اجرای فاز ۲ این پالایشگاه با شرکت پیمانکار اوایل اردیبهشت سال جاری منعقد شده و هم اکنون در مراحل پایانی تکمیلی تجهیز کارگاه قرار دارد. 

طی پیگیری های انجام شده ماه های پایانی سال گذشته، با اختصاص بودجه لازم از سوی شرکت ملی گاز برای فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام و برگزاری مناقصه پیمان سپاری بصورت EPC از سوی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران بعنوان مجری پروژه، پیمانکار اجرایی پروژه انتخاب و قرارداد مربوطه با شرکت برنده مناقصه که شرکت جهان پارس می باشد منعقد شده است.

همزمان با این فعالیت مباحث تکمیل اسناد فنی مهندسی بمنظور نهایی شدن مشخصات فنی مورد نیاز از جمله اتمام صحه گذاری مهندسی پایه و بخش از مهندسی تفضیلی و به تبع آن شروع پروسه خرید تجهیزات، اقلام، لوله و اتصالات، شیرآلات، ظروف تحت فشار و مخازن و سایر ملزومات مورد نیاز در پروژه احداث فاز ۲ ، با پیگیری و نظارت واحد طرح های پالایشی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از سوی پیمانکار مذکور در دست اقدام است.

وی، با اشاره به اینکه خوراک فعلی این پالایشگاه به ظرفیت اسمی ۶.۸ میلیون متر مکعب گاز ترش در روز، توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از میدان گازی تنگ بیجار به پالایشگاه ارسال می شود، تصریح کرد: مقرر شده ظرفیت ارسال خوراک از این میدان با عملیات توسعه آن که توسط شرکت نفت مناطق مرکزی بعنوان بالادستی شرکت نفت و گاز غرب در دست اقدام است، به رقم ۱۰.۲ میلیون متر مکعب برسد.

با اجرایی شدن این برنامه به موازات تکمیل عملیات اجرایی و راه اندازی فاز دوم، محصولات پالایشگاه اعم از گاز طبیعی برای مصارف شهری و صنعتی، گوگرد و سه محصول اتان، میعانات گازی و گاز مایع (LPG)، که خوراک مجتمع پتروشیمی ایلام محسوب می شود ۱.۵ برابر خواهند شد.

 انتظار می رود با تلاش همه دست اندرکاران و فراهم شدن منابع مورد نیاز در پایان سال ۱۴۰۳ با به ثمر رسیدن این پروژه شاهد افزایش ۵۰ درصدی تمامی محصولات تولیدی پالایشگاه باشیم.

 مسوولیت توسعه میدان تنگ بیجار با هدف تضمین خوراک پالایشگاه و  پتروشیمی ایلام با نفت مناطق مرکزی بوده و ضمن پیگیری تحقق این مهم، تلاش می شود با رفع موانع و مشکلات پروسه عملیاتی و اجرایی شدن فاز ۲ که مجری آن مهندسی و توسعه شرکت ملی گاز است از روال قانونی و جاری، شاهد افزایش تولید ۵۰ درصدی محصولات باشیم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , اقتصادی  , انرژی  , بین الملل  , صنعت و معدن  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

فروشگاه اینترنتی به سایتی گفته می شود به صورت آنلاین کالا و خدمات را ارائه می دهد. مهم ترین نکته در فروش آنلاین کالا و خدمات جلب رضایت و اعتماد مشتری است. هر آنچه نیاز دارید با بهترین قیمت...
معماری داخلی از مهم ترین بخش های ساخت یک ساختمان محسوب می شود ، معماری داخلی پل ارتباطی بین معماری و طراحی داخلی در ساختمان است . مهم‌ترین بخش طراحی داخلی ایجاد فضای کاربردی، آرامش‌بخش و زیبا است . طراح...

مطالب مرتبط با برچسب

در شرایطی که روند احداث پالایشگاه آناهیتا همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد، مجوز خوراک ۱۵۰ هزار بشکه‌ای برای شرکت بهره برداری صادر شده است تا این شرکت،دست به کارشود. به نقل از مهر، آبان ماه سال گذشته بود که...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها