سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   احداث خطوط جدید کارخانه کمپوست رشت
۱ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۷:۳۳

تا پایان سال 95 به مناقصه گذاشته می شود

احداث خطوط جدید کارخانه کمپوست رشت

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان اظهار کرد براساس برنامه‌ریزی‌های جدید ظرفیت کارخانه کمپوست رشت با احداث خطوط جدید تا 800 تن افزایش خواهد یافت و تا پایان امسال به مرحله‌ مناقصه می‌رود.

ساحره میرسیدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روزانه بیش از ۵۰۰ تن زباله در سراوان دفن می‌شود، افزود: افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست رشت و احداث کارخانه زباله سوز موجب کاهش قابل ملاحظه محل انباشت پسماند تر و تولید شیرابه در سایت دفن زباله سراوان می شود.

وی با اشاره به دو برابر شدن ظرفیت کارخانه کمپوست رشت اظهار کرد: در مدت دو سال گذشته ظرفیت کارخانه کمپوست رشت به ۴۰۰ تن افزایش پیدا کرده است.همچنین به مناقصه طرح افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست رشت تا پایان امسال اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های جدید ظرفیت کارخانه کمپوست رشت به ۸۰۰ تن افزایش پیدا می‌کند.

میرسیدی، احداث کارخانه زباله‌سوز را سبب کامل شدن چرخه جمع‌آوری پسماند و کاهش مشکلات مردم در سراوان خواند و بیان کرد: مبلغ ۱۱ میلیارد تومان برای ساخت نیروگاه زباله‌سور از طرف استانداری گیلان در منطقه لاکان رشت اختصاص داده شده و پس از اطمینان از رعایت آخرین استانداردهای زیست‌محیطی از طرف شرکت سازنده، عملیات اجرایی این طرح آغاز می‌شود.

به گفته وی، کارخانه زباله‌سوز رشت در زمینی به مساحت چهار هکتار با ظرفیت دریافت روزانه ۶۰۰ تن زباله ساخته می‌شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان به اجرای طرح بهسازی محل دفن زباله به منظور برطرف کردن مشکل منطقه سراوان در اواخر سال گذشته اشاره کرد و گفت: طرح مذکور شامل عملیات اصلاح ساختار شیب، اجرای پوشش با لایه نفوذپذیر، احداث سلول جدید مهندسی دفن به‌منظور ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی و شیرابه و همچنین هدایت شیرابه به انتهای لندفیل و محل احداث تصفیه‌خانه سایت سراوان است.

میرسیدی با اشاره به عملیات تسطیح، شن‌ریزی و سمپاشی سایت سراوان به صورت روزانه، خاطرنشان کرد: شهرداری رشت تا زمان بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا، عملیات مذکور را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: به منظور بی‌خطر کردن شیرابه زباله‌های سراوان تصفیه‌خانه‌ای با اعتبارات از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان و اعتبارات شهرداری رشت احداث می‌شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان به امحای ۵۰۰ تن زباله عفونی در سایت سروان رشت در مدت دو سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: اکنون زباله‌های عفونی وارد سایت مذکور نمی‌شود.

میرسیدی با بیان اینکه مشکلات دفن زباله در منطقه سراوان رشت مربوط به سه دهه گذشته است، اظهار کرد: تمام پروژه‌های مذکور در راستای مدیریت صحیح زباله انجام شده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان ، با نگاهی به عملکرد دوساله امین ابراهیمی در فولاد اکسین خوزستان بخشی از این دستاوردها به شرح زیر است: 1- شرکت فولاد اکسین خوزستان طی سالهای تاسیس خود یعنی از سال...
به نقل از ایرنا، علیرضا قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال برای پنج طرح در حال اجرای این شرکت در بخش فاضلاب هزینه شده و برای تکمیل کل...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها