شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه احداث خوابگاه‌های استاندارد دانشجویی
۲ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۱۱

مناقصه احداث خوابگاه‌های استاندارد دانشجویی

معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت – دکتر فراهانی در جمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور با تاکید بر اینکه هیچ نهادی به مشروعیت شوراهای صنفی در محیط دانشگاهی وجود ندارد، گفت: شوراهای صنفی با داشتن اختیارات کامل، مطالبه‌گر خواسته‌ها و نیازهای دانشجویان و برطرف کننده مشکلات آنها هستند. خوشبختانه شوراهای صنفی در چند سال گذشته به خوبی به وظایف خود عمل کرده‌اند.

وی افزود: تعریف ما از خوابگاه‌های استاندار دانشجویی، خوابگاهی است که شرایط و استانداردهای لازم برای اسکان دانشجویان را داشته و دارای سوئیت‌های متعدد با دو اتاق باشد و هر اتاقش ظرفیت سه دانشجو را پذیرا باشد که نمونه این خوابگاه استاندارد دانشجویی، خوابگاهی است که هم اکنون در مازندران در حال احداث است و اگر اعتبار نهایی را از وزارت بهداشت دریافت کنند، در آستانه بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

فراهانی خاطرنشان کرد: برای احداث خوابگاه‌های دانشجویی، اکنون در حال تهیه متن مناقصه هستیم تا به ۱۰ منطقه خود این موضوع را اعلام کنیم. سرمایه‌گذاران در این خصوص برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی گفت: در متن مناقصات و مذاکرات با سرمایه‌گذاران، به آنها شرایط سازه و معماری و حداکثر و حداقل مدت زمان احداث خوابگاه را مکتوب و به صورت شفاف اعلام می‌کنیم که چه افرادی حاضرند مثلا در طول مدت دو سال، چه تعداد ساختمان با شرایط ذکر شده، احداث کنند و تحویل دانشجویان دهند. برای تامین بخشی از منابع مالی این طرح‌ها، می‌توان از مبالغی که از دانشجویان به عنوان اجاره بهای خوابگاهها دریافت می‌شود استفاده کرد و همچنین بخشی از آن را از طریق دانشگاه مورد نظر، صندوق رفاه یا وزارت تامین کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به هر حال به صورت جدی در تلاش برای تامین اسکان دانشجویان و احداث خوابگاه‌های استاندارد دانشجویی هستیم و مراحل اداری این قضایا در حال انجام شدن است و در راستای این حرکت بزرگ، در تلاش هستیم ۱۵۰ خوابگاه ۴۰۰ نفره در مجموع با ظرفیت ۶۰ هزار نفر، احداث کنیم که البته برای این کار به طور میانگین باید برای هر منطقه، ۱۵ مناقصه انجام دهیم که اگر این مهم اتفاق بیفتد مشکل خوابگاه‌های دانشجویی برای همیشه برطرف می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خوابگاه استاندارد و مناسب در روح و جسم دانشجویان تاثیر مستقیمی دارد، گفت: فضاهایی که در آن زندگی می‌کنیم به لحاظ روحی تاثیر زیادی بر ما وارد می‌کند و قطعا فضای محیطی و زندگی انسانها تاثیر مستقیمی بر روح آنها دارد. برخی از بیماری‌ها وجود دارد که اگر فرد بیمار فضای محیطی خود را تغییر دهد، بیماری وی برطرف می‌شود؛ از این رو تامین یک فضای استاندارد و مناسب برای اسکان دانشجویان از جمله مسائلی است که باید با دقت نسبت به آن اقدام کرد. دانشجویان باید در محیطی زندگی کنند که به لحاظ روحی و جسمی، آسیبی نبینند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
به نقل از خبرگزاری تاس، «گنل سانوسیان» وزیر توسعه منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان در حاشیه هشتمین مجمع بین منطقه‌ای ارمنستان و روسیه گفت که ارمنستان انتظار دارد شرکت‌های روسی در مناقصه احداث بزرگراه راهبردی شمال به جنوب منتهی به ایران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها