شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۷

در اکتبر امسال به پایان خواهد رسید

مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران

 ارگون توران، رئیس اداره مجتمع‌های مسکونی وابسته به نخست‌وزیری ترکیه (TOKİ) در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی  در خصوص پروژه احداث دیوار در مرز مشترک این کشور با ایران اظهار داشت: دیوار حائل در مرز ترکیه و ایران در استان‌های ایغدیر و آغری و به طول ۱۴۴ کیلومتر احداث خواهد شد. در طول این دیوار نیز راهی برای دسترسی تعبیه خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران پروژه در پنج مرحله انجام خواهد شد که مراحل آن انجام شده است. در حال حاضر عملیات ساخت کارگاه‌های ساخت و ساز و تملک و تحویل اراضی مورد نظر را انجام می‌دهیم. مرحله اول پروژه اکتبر امسال به پایان خواهد رسید. برای ساخت این درب‌ها از مطمئن‌ترین مواد و تجهیزات استفاده می‌کنیم. شیشه‌های ضد گلوله در این درب‌ها تعبیه خواهد شد. همچنین دیوارها قابلیت حمل و نقل دارند و برای ساخت این دیوارها از بتن‌ با سطح مقاومت بالا به شکل بلوک استفاده کرده‌ایم.

توران با بیان این‌که دیوار حائلی نیز میان ترکیه و سوریه احداث خواهد شد، افزود: در این پروژه ۵۱۱ کیلومتری، ۹۷.۲۷ کیلومتر دیوار در استان ختای، ۶۷.۴۱ کیلومتر در استان کیلیس، ۳۸.۱۰ کیلومتر در استان غازی عنتپ، ۱۹۴.۸۴ کیلومتر در استان شانلی‌اورفا، ۶۶.۸۱ کیلومتر در استان ماردین و ۴۷.۳۴ کیلومتر دیوار در استان شرناق احداث خواهد شد.

هفته گذشته رسانه‌های داخلی ترکیه از اقدام دولت این کشور برای ساخت دیوار مرزی برای جلوگیری از خطر احتمالی حمله پ.ک.ک میان ایران و ترکیه خبر داد.

مقامات ایرانی در واکنش به ساخت این دیوار مرزی اعلام کردند که احداث هر گونه دیواری در مرز باید با اطلاع و موافقت ایران باشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

مسعود بیات‌منش گفت ،اولین مبحث در این طرح، آماده سازی سایت است که در این خصوص ۲ قرارداد در بحث، عملیات خاکی، جدول‌گذاری و آسفالت پروژه، پس از برگزاری مناقصه، با شرکت جهاد نصر منعقد کردیم. مسعود بیات‌منش همچنین از برگزاری...
عباس جنگی مرنی گفت،مناقصه انتخاب پیمانکار احداث سد کله سر از طریق فراخوان عمومی انجام شده و با دریافت اولین بخش از اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۴۰۰عملیات اجرایی این سد شروع می‌شود. وی اضافه کرد: سد کلاسر بعد از سال‌ها...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها