سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران
26 اردیبهشت 1396 , ساعت 10:47

در اکتبر امسال به پایان خواهد رسید

مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران

 ارگون توران، رئیس اداره مجتمع‌های مسکونی وابسته به نخست‌وزیری ترکیه (TOKİ) در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی  در خصوص پروژه احداث دیوار در مرز مشترک این کشور با ایران اظهار داشت: دیوار حائل در مرز ترکیه و ایران در استان‌های ایغدیر و آغری و به طول ۱۴۴ کیلومتر احداث خواهد شد. در طول این دیوار نیز راهی برای دسترسی تعبیه خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: مناقصه احداث دیوار مشترک مرز ترکیه و ایران پروژه در پنج مرحله انجام خواهد شد که مراحل آن انجام شده است. در حال حاضر عملیات ساخت کارگاه‌های ساخت و ساز و تملک و تحویل اراضی مورد نظر را انجام می‌دهیم. مرحله اول پروژه اکتبر امسال به پایان خواهد رسید. برای ساخت این درب‌ها از مطمئن‌ترین مواد و تجهیزات استفاده می‌کنیم. شیشه‌های ضد گلوله در این درب‌ها تعبیه خواهد شد. همچنین دیوارها قابلیت حمل و نقل دارند و برای ساخت این دیوارها از بتن‌ با سطح مقاومت بالا به شکل بلوک استفاده کرده‌ایم.

توران با بیان این‌که دیوار حائلی نیز میان ترکیه و سوریه احداث خواهد شد، افزود: در این پروژه ۵۱۱ کیلومتری، ۹۷.۲۷ کیلومتر دیوار در استان ختای، ۶۷.۴۱ کیلومتر در استان کیلیس، ۳۸.۱۰ کیلومتر در استان غازی عنتپ، ۱۹۴.۸۴ کیلومتر در استان شانلی‌اورفا، ۶۶.۸۱ کیلومتر در استان ماردین و ۴۷.۳۴ کیلومتر دیوار در استان شرناق احداث خواهد شد.

هفته گذشته رسانه‌های داخلی ترکیه از اقدام دولت این کشور برای ساخت دیوار مرزی برای جلوگیری از خطر احتمالی حمله پ.ک.ک میان ایران و ترکیه خبر داد.

مقامات ایرانی در واکنش به ساخت این دیوار مرزی اعلام کردند که احداث هر گونه دیواری در مرز باید با اطلاع و موافقت ایران باشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

به نقل از خبرفوری، ابوذر صالحی، با اشاره به آخرین وضعیت بیمه مشترکان نوسانات برق گفت: آگهی سوم مناقصه نوسانات برق با حضور شرکت‌های بیمه گذار برگزار می‌شود. او ادامه داد: ماه گذشته پرونده ها بازگشایی شد که متاسفانه به دلیل...
علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها