جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, اقتصادی, انرژی, صنعت و معدن, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   مناقصه بازیافت گازهای انتهایی واحد گوگردسازی در شرکت پالایش نفت
22 شهریور 1400 , ساعت 13:00

مدیر پروژه‎‌ی واحد TGT شرکت پالایش نفت تبریز :

مناقصه بازیافت گازهای انتهایی واحد گوگردسازی در شرکت پالایش نفت

احمد قربانی ، از راه‌اندازی پروژه‌ی بازیافت گازهای انتهایی واحد گوگردسازی در این شرکت خبر داد.

احمد قربانی گفت:نظر به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت پالایش نفت تبریز، حفظ محیط زیست در کلان شهر تبریز و منطقه شمالغرب کشور در اولویت می‌باشد لذا در راستای تعهد و رعایت استانداردهای زیست محیطی و کاهش گازهای آلاینده هوا و همچنین انتشار ریزگردها، به دستور هیأت مدیره محترم شرکت پالایش نفت تبریز، در سال ۹۷ مطالعات اولیه برای بازیافت گازهای انتهائی واحد گوگرد آغاز شد.

بعد از برگزاری مناقصه در فروردین ماه سال  ۹۸ با موافقت مدیرعامل محترم پالایشگاه تبریز و امضاء قرارداد، بخش EP پروژه به یک شرکت ایرانی بنام کیمیا پترو گاز ایلیا (KPE)  واگذار و مقرر شد که طراحی مهندسی پایه، مهندس تفضیلی و تدارکات پروژه در طی ۱۸ ماه عملیاتی و به اتمام برسد.

ظرفیت این واحد ۱۱۰ تن در روز بوده  و هزینه‌ی سرمایه‌گذاری ارزی آن برای بخشEP و بخش C به ترتیب به مبلغ  ۵ میلیون یورو و ۱۰۰ میلیارد ریال است.

با توجه به آلاینده بودن ترکیبات عنصر گوگرد  و زیان‌آور بودن آن بر محیط زیست و سلامتی انسان لذا طبق استاندارد صنعت نفت در  قسمت خروجی دود کش‌ها، مقدار مجاز گاز سولفوریک اسید (H۲S) باید زیر  ۱۰ppm باشد، که بعد از راه اندازی واحد SRU+TGT ، مقدار این گاز در دودکش واحد در حدود ۴.۳ppm  و کمتر از حد مجاز خواهد بود و این امر علاوه بر کاهش آلودگی هوا سبب  افزایش تولید  ۸/۸ تنی گوگرد بصورت روزانه نیز خواهد شد.

تاکنون در بخش(EPC) مهندسی، تدارکات و نصب تجهیزات درحدود یک هزار و ۷۵۰ نفر روز کار توسط پیمانکاران و تیم پروژه انجام شده است.

انجام کارهای مهندسی و تدارکات بر عهده‌ی شرکت ایرانی (KPE) و راه‌اندازی، نظارت و بازرسی آن برعهده‌ی متخصصین شرکت پالایش نفت تبریز است.

 این پروژه ۹۴ درصد پیشرفت کرده است که امیدواریم  تا آخر مهر ماه سال ۱۴۰۰،  عملیات نصب تجهیزات مکانیکی و پیش راه‌اندازی و احد TGT به اتمام برسد.

 با توجه به اینکه در سال‌های اخیر در قسمت ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت و گاز پیشرفت چشمگیری در کشور ما ایجاد شده است لذا تقریبا ۸۵ درصد از تجهیزات این پروژه از شرکت‌های داخلی و ۱۵ درصد آن از سایر کشورها تامین شده است.

به دلیل حساس و هزینه بر بودن این واحد، نظارت و بازرسی آن جهت انتخاب متریال، ساخت و نصب صحیح و بهره برداری ایمن، از اهمیت خاصی برخوردار است لذا این موضوع مهم توسط کارکنان زحمتکش این شرکت در حال انجام می‌باشد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , اقتصادی  , انرژی  , صنعت و معدن  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

نهالستان مهندس حسن ترابی با بیش از 40 سال سابقه کار مفید در تولید نهال میوه و زینتی و گل و گیاه فعالیت دارد و تاسیس آن به سال 1350 بر می گردد.مساحت کل نهالستان بیش از 17 هکتار می...
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن از تصمیم عجب مسئولان برای واردات تخم مرغ در شرایط مازاد تولید و زیان ۶ هزار میلیار تومانی تولیدکنندگان خبر داد و گفت: قرار بر این است تخم مرغ از تولیدکنندگان ترکیه‌ای گران‌تر...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها