پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه توسعه راه های روستایی در خراسان رضوی
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۱۰

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی:

مناقصه توسعه راه های روستایی در خراسان رضوی

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی – محمدرضا اخوان عبداللهیان  افزود: این میزان از میانگین کشوری بالاتر است در حالی که در سال ۱۳۹۲ سه تا چهار درصد از میانگین کشوری پایین تر بود.
وی ادامه داد: ۷۸۰ کیلومتر راه روستایی ظرف چهار سال اخیر در خراسان رضوی احداث و ۸۰۰ کیلومتر هم آسفالت شده است. در هر سال بطور متوسط ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر راه در این استان آسفالت می شود و بیشتر این کارها در نقاط محروم انجام شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: در موضوع آسفالت راه عقب افتادگی در شهرهای کلات و بخش صالح آباد تربت جام زیاد است لذا بنا است جشن برخورداری کامل روستاهای بالای ۵۰ خانوار در سال آینده برگزار شود.
وی افزود: ۱۱۱ کیلومتر آزادراه در خراسان رضوی وجود دارد. آزادراه مشهد، چناران، قوچان و حرم به حرم هم در حال انجام است که با بهره برداری آنها طول آزادراههای استان به ۴۳۰ کیلومتر افزایش می یابد.

اخوان ادامه داد: ساخت ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در دست اجرا و مناقصه است و ۷۳۰ میلیارد ریال هم به پیمانکاران راههای روستایی بدهی داریم. ۸۰ کیلومتر راه روستایی آماده بهره برداری است که چند کیلومتر از آن در دهه فجر به بهره برداری رسید و مابقی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی هم در این نشست گفت: برای ساخت ۱۲۹ کیلومتر راه روستایی قرارداد بسته شده و ۱۲۸ کیلومتر دیگر هم در حال مناقصه است.
محمد پارسا افزود: هم اکنون ۹۳،۲۲ درصد راه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان آسفالت است که ۱،۲ درصد بیش از میانگین کشوری است. اعتبار مصوب سالجاری برای راههای روستایی ۵۵۸ میلیارد ریال می باشد اما تخصیص اعتبار به مبلغ ۹۲ میلیارد ریال است. اعتبارات دولتی محدودیت دارند و ما با کارهای مشارکتی طرحها را به سرانجام می رسانیم و در این مسیر مشارکت شهرهای سبزوار، نیشابور و خواف به خوبی جلو آمده اند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

به نقل از ایرنا، سفرهای استانی رئیس جمهوری به مناطق محروم کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد بسیار پر خیر و برکت بوده و در میان ۲۱۷ مصوبه سفر اخیر هیات دولت به این استان ، گازرسانی به منطقه دورافتاده...
دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح برای ورود به صحن در حال بار گذاری است. نماینده مجلس...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها