سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, مدیران برتر  »   مناقصه جمع‌آوری و امحای بهداشتی پسماندهای عفونی در اراک
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۰۰

رئیس نظام پزشکی استان مرکزی:

مناقصه جمع‌آوری و امحای بهداشتی پسماندهای عفونی در اراک

روح‌الله سهرابی گفت:ماهانه ۸۰۰ کیلوگرم پسماند عفونی دریک‌هزار و ۱۰۰ مرکز درمانی خصوصی شهرستان اراک جمع آوری و با روش اصولی مدیریت و دفع بهداشتی می‌شود.

روح‌الله سهرابی گفت:مسئولیت جمع‌آوری و دفع بهداشتی پسماندهای عادی طبق قانون با شهرداری‌ها است اما پسماندهای عفونی باید با مشارکت تولیدکنندگان این مواد زاید ابتدا بی‌خطرسازی شده و با استفاده از امکانات بخش خصوصی جمع‌آوری و دفع بهداشتی شود.

مدیریت پسماندهای عفونی در اراک با حساسیت انجام می‌شود و علاوه بر جمع‌آوری و امحای بهداشتی پسماندهای مطب‌ها و مراکز درمانی خصوصی، مواد زاید عفونی تولید شده در بیمارستان‌ها نیز در اراک روزانه به صورت تفکیکی جمع‌آوری و بی‌خطرسازی می‌شود و اجازه انتقال نباید حتی بخش ناچیزی از این زباله‌ها و تداخل آن با پسماندهای عادی داده نمی‌شود.

طبق قرارداد شرکت خدماتی جمع‌آوری پسماندهای عفونی با برگزاری مناقصه انتخاب شده و اکنون مراحل جمع‌آوری و امحای بهداشتی پسماندهای عفونی در اراک با  متعهد بالا و نظم مناسبی در حال انجام است.

این شرکت هرماه از یک‌هزار و ۱۰۰ واحد درمانی خصوصی اراک شامل مطب، کلینیک و آزمایشگاه خصوصی حدود سه میلیون ریال تعرفه برای جمع‌آوری و امحا پسماندهای عفونی دریافت می‌کند.

۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته‌های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , مدیران برتر

به نقل از خبرفوری، ابوذر صالحی، با اشاره به آخرین وضعیت بیمه مشترکان نوسانات برق گفت: آگهی سوم مناقصه نوسانات برق با حضور شرکت‌های بیمه گذار برگزار می‌شود. او ادامه داد: ماه گذشته پرونده ها بازگشایی شد که متاسفانه به دلیل...
علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها