سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه, اقتصادی  »   مناقصه ساخت خط انتقال برق بین ارمنستان و گرجستان در شهریور ماه
۲۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۳۱

مناقصه ساخت خط انتقال برق بین ارمنستان و گرجستان در شهریور ماه

وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان از مناقصه ساخت انتقال برق فشار قوی بین ارمنستان و گرجستان در شهریور ماه سال جاری خبر داد و حضور شرکت های ایرانی را در اجرای پروژهای مختلف در ارمنستان را مهم دانست.

در مذاکرات دائمی رئیس هیات ایرانی و مانوکیان که روز چهارشنبه در ایروان برگزار شد، برنامه همکاری های دو کشور در این عرصه به ویژه طرح های در دست اجرای خط سوم شبکه انتقال برق بین دو کشور و همچنین اجرای توافق های صورت گرفته بررسی شد.

آشوت مانوکیان وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان با اشاره به مصوبات چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران و اهمیت بررسی مفاد مصوبات در نشست رئیسان کمیته پیگیری، حضور شرکت های ایرانی در اجرای پروژهای مختلف در ارمنستان را ارزشمند خواند.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری مناقصه ساخت خط انتقال برق فشار قوی بین ارمنستان و گرجستان در شهریور ماه گفت: اتمام پروژه خط سوم توسط شرکت ایرانی برای برقرار شبکه انرژی چهار کشوری ایران، ارمنستان، گرجستان و روسیه بسیار اهمیت دارد.
وزیر زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان همچنین افزود: اجرای چندین طرح در بخش انرژی در کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور تصویب شده است و باید با همکاری ایروان و تهران اجرایی شود که می توان به نیروگاه «مغری» و چند نیروگاه بادی اشاره کرد که قرار است توسط شرکت‌های ایرانی ساخته شود.

علیرضا دائمی قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل نیز با خوب خواندن روابط دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی گفت: در نشست کمیته پیگیری مصوبات چهاردهمین کمیسیون مشترک در ایروان، مسائل و موضوعات مختلف از جمله اقتصادی و انرژی بررسی شد.
وی در رابطه با روند اجرای خط سوم انتقال برق نیز اظهار کرد که با پایان این طرح و اتصال شبکه برق ایران به روسیه و گرجستان از طریق ارمنستان و همچنین افزایش صادرات گاز به این کشور، آینده بسیار خوبی در پیش است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , اقتصادی

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح برای ورود به صحن در حال بار گذاری است. نماینده مجلس...
مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...

مطالب مرتبط با برچسب