یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه, بین الملل  »   مناقصه شش میلیارد یورویی روسیه
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۲۰:۲۵

مناقصه شش میلیارد یورویی روسیه

وزیر صنعت جمهوری چک شنبه به رویترز گفت که تنش امنیتی این کشور با روسیه می‌تواند بر تصمیم دعوت شدن یا نشدن روسیه به یک مناقصه ساخت واحد جدیدی در تاسیسات هسته‌ای "دوکووانی" تاثیر بگذارد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد.

نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران اطلاعات نظامی روسیه در انفجار کارخانه مهمات‌سازی سال ۲۰۱۴ در منطقه “وربتیچ” است. او گفت: این خسارت هنگفتی وارد کرد… اما فراتر از آن، دو تن از نیروهای ما کشته شدند.

از سوی دیگر وزیر صنعت جمهوری چک شنبه به رویترز گفت که تنش امنیتی این کشور با روسیه می‌تواند بر تصمیم دعوت شدن یا نشدن روسیه به یک مناقصه ساخت واحد جدیدی در تاسیسات هسته‌ای “دوکووانی” تاثیر بگذارد. مساله دعوت از روسیه بین قانونگذاران چک موجب اختلاف شده است.

وزیر صنعت چک گفت: این تحولات ممکن است روی مناقصه دوکووانی تاثیر بگذارند. این خبر بسیار مهمی است و اگر تایید شود قعطا تبعاتی خواهد داشت. من طرفدار حضور حداکثری شرکت‌کنندگان در مناقصه هستم، از جمله از روسیه، تا رقابت تقویت شود.

ارزش این مناقصه دست‌کم شش میلیارد یورو عنوان شده است و جزو سرمایه‌گذاری‌های کلان به شمار می‌رود. بجز روس‌اتم روسیه، گروه وستینگهاوس آمریکا، او د اف فرانسه و کی اچ ان پی کره‌جنوبی جزو طرفداران حضور در این مناقصه‌ها هستند.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , بین الملل

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از: «سپیدار»: شرکت سپیدار سیستم آسیا در ارتباط با زمانبندی پرداخت سود سال منتهی به ۳۰اسفند ۱۳۹۹ اعلام کرد که سود همه سهامداران اعم از حقیقی و حقوقی(به جز سهامداران...
مجتبی آراسته گفت،پیگیری و ساماندهی زمین مشاغل مزاحم شهری کاشان و پیگیری زمین برای ایجاد شهرک صنایع غذایی کامو، تخصیص زمین به راهدارخانه برزک و کامو، شهرک صنعتی جوشقان قالی، فرماندهی نیروی انتظامی به مساحت ۹ هزار مترمربع و کلانتری راوند...

مطالب مرتبط با برچسب

میلوش زمان گفت :باید قبل از صدور احکام نهایی منتظر نتایج تحقیقات درباره انفجار وربتیچ در سال ۲۰۱۴ بمانیم. پرونده انفجار در انبار مهمات وربتیچ در جنوب چک که به کشته شدن دو تن از شهروندان منجر شد خالی از...
به نقل از خبر آنلاین ; با ادامه همه گیری ویروس کرونا اکثر کشورهای درگیر شاهد کاهش نسبی در تعداد جان باختگان بوده اند و بسیاری از کشورها نیز با باز شدن بخش هایی از فعالیتهای جمعی خود موافقت کردند. در...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها