جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
»   انرژی  »   مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی / مذاکره با شرکت مرت
28 مهر 1395 , ساعت 8:15

مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی / مذاکره با شرکت مرت

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت از مذاکره با شرکت مرت برای مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی خبر داد.

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت، در مورد شرکت های داوطلب برای مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی توضیح داد: شرکت‌های داوطلب زیادی وجود دارند، اما شرکتی که در سمت قطر دارای تجربه است شرکت مرت بوده که در مناقصه جدید ۲۰ ساله آینده قطر بازنده شده و مایل است در مناقصات ما شرکت کند و مذاکرات در حال انجام است.

غلامرضا منوچهری افزود: مذاکراتی در گذشته با این شرکت انجام شد که مربوط به ۱۰ سال گذشته است، اما تصمیم‌گیری نشد و بعد مساله تحریم‌ها به وجود آمد.

همچنین منوچهری از شروع کار توسعه اصلی در سایت اول پارس جنوبی تا پایان سال خبر داد و در مورد برداشت از لایه‌های نفتی توضیح داد: همسایه جنوبی از لایه‌های نفتی بالغ بر ۳۰۰ هزار بشکه تولید می‌کند. فاز اول برداشت از لایه‌های نفتی در ایران مدت‌هاست طول کشیده و کار مطالعاتی و اجرایی آن امسال وارد مدار می‌شود و تا پایان سال حدود ۳۰ هزار بشکه از طریق هفت حلقه چاه موجود تولید خواهد شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: تسهیل صادرات به کشورهای همسایه نظیر عراق و سوریه در راستای سیاست‌های ابلاغی وزارت صنعت و اهداف کلان صادرات کشور در اولویت است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق ضمانت صادرات ایران، «عبدالله سجادی»...
«امین حسین نقشینه» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز و فردا به دلیل جو پایدار در شهرهای صنعتی و پر جمعیت مثل تهران اصفهان و اراک شاهد کاهش کیفیت هوا و آلودگی هوا هستیم. وی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها