جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   انرژی  »   مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی / مذاکره با شرکت مرت
۲۸ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۱۵

مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی / مذاکره با شرکت مرت

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت از مذاکره با شرکت مرت برای مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی خبر داد.

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت، در مورد شرکت های داوطلب برای مناقصه لایه های نفتی پارس جنوبی توضیح داد: شرکت‌های داوطلب زیادی وجود دارند، اما شرکتی که در سمت قطر دارای تجربه است شرکت مرت بوده که در مناقصه جدید ۲۰ ساله آینده قطر بازنده شده و مایل است در مناقصات ما شرکت کند و مذاکرات در حال انجام است.

غلامرضا منوچهری افزود: مذاکراتی در گذشته با این شرکت انجام شد که مربوط به ۱۰ سال گذشته است، اما تصمیم‌گیری نشد و بعد مساله تحریم‌ها به وجود آمد.

همچنین منوچهری از شروع کار توسعه اصلی در سایت اول پارس جنوبی تا پایان سال خبر داد و در مورد برداشت از لایه‌های نفتی توضیح داد: همسایه جنوبی از لایه‌های نفتی بالغ بر ۳۰۰ هزار بشکه تولید می‌کند. فاز اول برداشت از لایه‌های نفتی در ایران مدت‌هاست طول کشیده و کار مطالعاتی و اجرایی آن امسال وارد مدار می‌شود و تا پایان سال حدود ۳۰ هزار بشکه از طریق هفت حلقه چاه موجود تولید خواهد شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

 محمود توکلی زاده  گفت:ظاهراً ریشه‌ی اعتراضات مربوط به دستمزد و معیشت است ولی باطن این بحران به سطوح متعددی از اشکالات و تبعیض‌های حقوقی و قانونی در بخش‌های کارفرمایی مربوط می‌شود که تاکنون به آنها توجه نشده است.  اعتراضات کارگران شاغل...
ضرغام علیبازی گفت:یک هزار پنل خورشیدی در سال جاری به عشایر این استان واگذار می شود که ۱۵ دستگاه آن فردا پنجم مردادماه جاری به عشایر منطقه " گردنه ماه پرویز " بویراحمد با حضور برخی از مسوولان استانی و شهرستانی واگذار...

مطالب مرتبط با برچسب