شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, بین الملل, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   مناقصه نصب و راه اندازی سامانه‌های کمک ناوبری فرودگاه‌های کشور
۵ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۱۷

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی:

مناقصه نصب و راه اندازی سامانه‌های کمک ناوبری فرودگاه‌های کشور

سیامک بهنام گفت:برنامه‌ریزی برای نصب و راه‌اندازی در جهت ارتقا و به روز رسانی سامانه‌های کمک ناوبری فرودگاه‌های مختلف کشور در سال جاری در دست اقدام است.

سیامک بهنام گفت: اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی در سال جاری برای ارتقای کیفیت ارائه سرویس سامانه‌ها و تجهیزات CNS و کمک به افزایش ایمنی هوانوردی در فرودگاه‌های کشور و مسیرهای پروازی فضای کشور، سهولت در امر مدیریت ترافیک هوایی و افزایش ظرفیت فرودگاه‌ها در حوزه‌های مختلف ارتباطی، نظارتی، ناوبری، تجهیزات امنیتی و همچنین آموزش و پژوهش برنامه‌ریزی کرده است.

 از اقدام‌های انجام شده این اداره کل در حوزه سامانه‌های کمک ناوبری می‌توان به نصب و راه‌اندازی سامانه ILS/DME  فرودگاه رشت و سامانه DVOR/DME  فرودگاه ارومیه اشاره کرد که با حضور وزیر راه و شهرسازی و همچنین معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه افتتاح شدند. همچنین بخش‌های زیرساخت و نصب آنتن‌های سامانه ILS/DME  فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به پایان رسیده و نصب تجهیزات و کامیشنینگ آن تا پایان تیرماه انجام خواهد شد و آماده وارسی پروازی و راه‌اندازی نهایی خواهد بود.

برای نصب رادار تقرب در سایت تنگریز استان فارس به منظور ایجاد پوشش نظارتی کامل TMA  فرودگاه شیراز تا پایان سال جاری برنامه‌ریزی شده است. نتیجه آن ارتقای ایمنی فضای تقرب فرودگاه شیراز و تکمیل پوشش نظارتی جنوب و جنوب غرب کشور جهت افزایش ظرفیت ترافیک و افزایش ضریب ایمنی پروازهای عبوری از فضای کشور خواهد بود، که البته این مهم به اتمام ساختمان سایت حداکثر تا پایان مهر سال جاری بستگی دارد.

امسال مناقصه خرید، نصب و راه اندازی ۲۷ سامانه نظارتی  ADS-B و پردازشگرهای مربوط  در حال برگزاری است و برای جایگزینی سامانه اتوماسیون رادار تقرب ریتیون فرودگاه شیراز با اتوماسیون آریا برای بهره‌مندی از اطلاعات رادار مد S و ارتقای قابلیت‌های سامانه اتوماسیون مذکور برنامه‌ریزی شده است.

وی، همچنین از برنامه‌ریزی برای ارتقای سامانه اتوماسیون رادار تقرب فرودگاه امام خمینی به منظور استفاده بهینه از تجهیزات موجود، خرید سامانه  A-SMGCS برای یکی از فرودگاه‌های مشهد و یا مهرآباد، خرید یک سامانه راداری ASR  برای فرودگاه مشهد و بهره‌برداری از پروژه الکترونیک استریپ در مرکز کنترل فضای کشور خبر داد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , بین الملل  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

گچ یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان ها و صنایع می باشد. یکی از کاربردهای ویژهٔ گچ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمان هاست و با استفاده از هنر گچبری به آن زیبایی می‌بخشند. گچ صنعتی امید،سمنان، تولید کننده...
به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...

مطالب مرتبط با برچسب