سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه نوسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۴۳

در سال آینده برگزار می شود

مناقصه نوسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: سال آینده و با انتخاب پیمانکار عملیات بهسازی و نوسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به شکل مدرن و با ۱۸ ماه مدت قرارداد اجرای پروژه آغاز می‌شود. سیدفخرالدین هاشمی اظهار کرد: با توجه به اینکه باند اول فرودگاه دهه ۶۰ اجرا شده به طوری که عرض این باند ۶۰ متر و طول آن ۳ هزار و ۴۰۰ متر است و به دلیل شرایط سردسیری منطقه و بهره‌برداری طی ۳۶ سال گذشته با پیگیری‌هایی که داشتیم قرار است باند اصلی فرودگاه اردبیل بهسازی و تعمیر شود.

وی خاطرنشان کرد: برای این کار با اخذ مجوز و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار قرار است از سال آینده و در یک مدت زمان ۱۸ ماهه کل باند اصلی فرودگاه اردبیل تعمیر و اصلاح شود تا با فراهم کردن یک زیرساخت مناسب و حتی نصب چراغ‌های مدرن و ارتقای ILS بتوانیم در مجموع با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری این باند را مجهز و نوسازی کنیم .

مدیر کل فرودگاه‌های استان اردبیل بیان کرد: البته در کنار اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری کلان در این پروژه و مدت زمان تعیین شده قطعا اجرای برنامه‌های پروازی با تعطیل شدن باند اول دچار برخی فراز و نشیب‌ها خواهد بود که ما در اجرای این پروژه ریسک بزرگی را پذیرفته‌ایم اما امیدواریم با بهسازی باند اول با کیفیت و استفاده از مصالح استاندارد بتوانیم بزرگترین پروژه فرودگاهی را در موعد مقرر انجام داده و به سرانجام برسانیم .

هاشمی با بیان اینکه پروژه‌های متعددی در حوزه عمران و آبادانی فرودگاه اردبیل و پارس‌آباد در حال اجراست، تصریح کرد: سال آینده ترمینال حج و خارجی فرودگاه اردبیل در ۸ هزار و ۱۰۰ مترمربع افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد تا این فرودگاه با داشتن سه ترمینال بتواند خدمات مناسبی را به هموطنان ارائه کند .

وی پیشرفت ۹۶ درصدی ترمینال حج و خارجی فرودگاه اردبیل را یادآور شد و افزود: سالن مستقبلین فرودگاه اردبیل نیز در ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع به هموطنان ارائه خدمات می‌کند .

این مسئول در ادامه از رایزنی‌ها برای تقویت پروازهای داخلی و برقراری پروازهای خارجی در صورت استقبال سرمایه‌گذاران در صنعت هوایی خبر داد و گفت: امیدواریم با رایزنی‌هایی که شروع کردیم هم افزایش پروازهای داخلی و هم برقراری پروازهای خارجی را از فرودگاه اردبیل شاهد باشیم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح برای ورود به صحن در حال بار گذاری است. نماینده مجلس...
مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...

مطالب مرتبط با برچسب