پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مهمترین علت عدم سرمایه گذاری های خارجی در بازار ارز ایران
۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۶

مهمترین علت عدم سرمایه گذاری های خارجی در بازار ارز ایران

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری خارجی اتاق ایران، مهمترین عامل عدم ورود سرمایه گذاران خارجی را چند نرخی بودن ارز در کشور دانست.

فریال مستوفی گفت: هر سرمایه‌گذار خارجی پیش از ورود به کشور زیرساخت ها را می سنجد و نسبت به آن‌ها تصمیم‌گیری می کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با تاکید بر اقدامات دولت در راستای جذب سرمایه گذار خارجی گفت: یکسان سازی و تک نرخی کردن ارز از مهمترین اقداماتی است که روی تصمیم سرمایه گذاران تاثیر می گذارد. چرا که وقتی سرمایه‌گذار به کشوری ورود می کند می‌خواهد بداند که با چه نرخی قرار است این سرمایه را برگرداند.

برخی از کارشناسان اقتصادی واقعی شدن نرخ ارز را مهمتر از تک نرخی شدن آن می دانند زیرا قرار گرفتن نرخ ارز در کانال اعداد غیرواقعی موجب ناپایداری آن خواهد بود. چرا که دولت نمی‌تواند در درازمدت به بازار ارز تزریق کند تا این تغییر را در شرایط متعادلی نگاه دارد.

ریسک ناشی از نوسانات نرخ ارز مهمترین دغدغه‌های فعالان بخش‌های اقتصادی، دریافت‌کنندگان وام‌های ارزی، سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و سایر اشخاص مرتبط با فعالیت‌های صادراتی و وارداتی است.

قول تک نرخی کردن ارز بارها توسط مسوولین و مقامات داده شد اما هنوز هیچ اقدامی در این باره صورت نگرفته است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها