جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   مدیران برتر  »   موفقیت رازآلود «شهرام فخار» کارآفرین میلیونر ایرانی
۱۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۳

موفقیت رازآلود «شهرام فخار» کارآفرین میلیونر ایرانی

«شهرام فخار» اولین فرزنده خانواده متولد محله های پایین شهر بود. پدر وی کارمند دولت و مادر خانه‌ دار بودند. خوشبختانه بخاطر اینکه خانواده به او در کودکی مسئولیت هایی کودکانه میدادند وی در همان روزها با حس مسئولیت پذیری آشنا شد. از همان کودکی لذت کسب و کار سالم را با فروختن شانسی و آدامس و بادبادک و نظایر آنها چشیده بود و اوغات فراغت خود را اینگونه پر میکرد و از درآمد های حاصله وسایلی که لازم داشت خریداری می نمود.

چندان علاقه ای به مدرسه و درس نداشت و اغلب دروس را با تجدید قبول می شد. ولی اغلب در پی تجربه ای تازه و جدید بود. تا اینکه بخاطر علاقه شدید به فوتبال در زمین های خاکی محله های شهر بازی می کرد . سرانجام بخاطر استعداد خوبش یکی از آشنایان وی را به پرسپولیس هدایت میکند تا مدتی در آنجا بازی کند. وی خودش میگوید بعد از مدتی که به دعوت تیم شاهین به آن تیم می پیوندد بخاطر آنکه آن باشگاه و تیم مکتب درس  و اخلاق بود تجربه های بسیار خوبی از آن دوران کسب کرده است. بخاطر علاقه و محیط پر انرژی وی تمرینات طاقت فرسایی انجام می دهد تا جایی که چندید بار بخاطر آسیب دیدگی ورزشی راهی بیمارستان می شود. سرانجام بخاطر همین آسیب دیدگی های شدید مجبور به ترک فوتبال می شد.

بعد از آن به خدمت مقدس سربازی می رود و هنگامی که خدمت وظیفه به پایان میرسد از طریق آشنایان پدر موفق میشود وارد تلوزیون شده و به تولیدات تلویزیونی موفقیت آمیزی می پردازد که از آن میان میتوان به ساخت فیلم عینک آفتابی به همراه آقایان مهریان و رفیعی نام برد. البته این حرفه چندان مورد علاقه ایشان نبود و بدین ترتیب تصمیم به ادامه تحصیل در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی می گیرد. جالب اینجاست که او در حین تحصیل در شرکت مرغ اجداد کرمان نیز مشغول به کار بوده و خیلی زود سمت مدیر فروش نصیبش میگردد و در زمره جوانترین مدیران آن شرکت قرار میگیرد. مدتی بعد بخاطر مشکلاتی که در شرکت پیش آمده بود مجموعه شرکت به فروش میرسد و او دوباره بیکار میشود.

کم کم جرقه هایی در ذهن او پدید می آید و از تجربه های خود و گفتگوی دیگران ترس ها کنار گذاشته و در مورد تصمیم گیری به فکری خوب و چاره ای پویا میگیرد. چون در زمینه مرغداری شناخت داشته یک مرغداری بصورت مستقل تاسیس می کند و با توکل به خدا و کائنات کار را شروع میکند. قدم بعدی نیز چندان دور از تولید مرغ نبود چرا که اجاره و افتتاح یک ساندیچی در یک مرکز خرید کمک میکند تا بخشی از تولیدات پرورشی مرغداری خود را در ساندویچی بصورت ساندویجهای خوب تحویل مردم دهد.

رفته رفته رویا های گذشته در ذهن او قوت میگیرد و از آنجا که میدانست برای انجام کارها آموزش و تجربه دیگران نیز ارزشمند است برای بازدید از شرکت های بزرگ و زنجیره ای آمستردام و نیز دیدن دوره‌ای آموزشی در همین زمینه به هلند سفر میکند. در نهایت و بازگشت از سفر با تلاش و تدبیر تعداد شش شعبه از رستوران مورد نظر و ایده خود را دایر و راه اندازی میکند. تا به اکنون تعداد شبه های رستوان های ایشان با نام پدر خوب به بیش از ۶۰ رسیده است که به خوبی در حال فعالیت بوده و پرسنل بسیاری در آنها مشغول به کارند. شهرام فخار بسیار خوشبین است که بزودی تعداد شعبه ها به بالای ۱۰۰ هم خواهد رسید.  انشاالله دید مثبت تدبیر و پشتکار او سرمشقی برای جوانان جویای نام و ثروت باشد.

شاید برخی آدم‌ها موفقیت «شهرام فخار» بنیانگذار، صاحب ‌امتیاز و رییس هیات مدیره رستوران‌های زنجیره‌ای «پدر خوب» را به ارتباطات خاص سیاسی یا اقتصادی ربط دهند اما شواهد چیز دیگری را نشان می‌کند. او بعد از یک دوره کوتاه یک سال و نیمه که از سیستم خود را کنار کشیده و کوشیده این سیستم کلانی را که راه‌اندازی کرده از بالا رصد کند و نقاط ضعف و قوتش را شناسایی کند حالا به سیستم‌اش بازگشته و درصدد است بعد از یک دوره کشف و شهود حرفه‌ای و مبتکرانه مجموعه زنجیره‌ای بزرگش را تازه‌نفس‌تر از قبل پیش ببرد. بازگشتش به سیستم و شکستن سکوت خبری‌اش بهانه‌ای به دستمان داد که هم از کارخانه بازدیدی داشته باشیم هم در دل‌باز و بسیار انرژی‌بخش او در سعادت‌آباد پای صحبت‌هایش بنشینیم. با زبانی شیوا فلش‌بک  (Flash Back)ی به گذشته می‌زند و از فراز و فرودهای زندگی‌اش می‌گوید. از شکست بزرگی که در سال ۸۳ خورده و از شمال تا تهران گریسته تا برخاستن دوباره‌اش و راه‌اندازی اولین شعبه«Godfather»  پدرخوانده در سال ۸۳ و کش‌وقوس‌های مربوط به تغییر نام به «Goodfather» و بعد از آن هم به «پدر خوب». رکورد راه‌اندازی ۱۶۹ شعبه رستوران دارد و علاوه بر برند «پدر خوب» برند دیگری به نام «کارن» را راه‌اندازی کرده و ضمن تدریس در دانشگاه، مشاور چند برند پوشاک ورزشی و چندین برند رستوران است. رمز موفقیت «شهرام فخار» مرهون مهارتش در برقراری «ارتباط در یک دقیقه» می‌داند و می‌گوید تا آرمان ذهنی‌ام راهی بس طولانی در پیش دارم و واقعا بر این باورم در زمینه رستوران و رستوران‌داری فقط ده درصد اطلاعات دارم.

شهرام فخار لیسانس MBA و فوق‌لیسانس HCCP و مدرس صنعت غذا است که چندین دوره مدیریت و مدیریت استراتژیک دیده و در سال گذشته نیز به عنوان کارآفرین نمونه جوان معرفی شده مبتکر و بنیانگذار پدر خوب، همان پیشنهاد خوبی است که نمی‌توانی آنرا رد کنی.

فخار می‌خواهد سفیر حسن نیت ایران با صدور غذای سالم و لذیذ ایرانی به دنیا باشد و حالا عمدتاً به کیفیت می‌پردازد تا به گسترش شعبات، خبرنگار ما انگیزه‌های شهرام فخار را در سازماندهی هزاران شغل به واسطه پدر خوب جویا شده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع مدیران برتر

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
همواره مهاجرت و دریافت ویزای کشورهای پیشرفته مورد توجه همه مردم بوده است.متاسفانه افرادی سودجو و فرصت طلب با نام های غیر معتبر اقدام به سوء استفاده از این فرصت ها کردند.قطعا دریافت اقامت و مهاجرت به کشورهای پیشرفته نیازمند...

مطالب مرتبط با برچسب