یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی, سیاسی, مدیران برتر  »   نباید بگذاریم پول‌های کثیف در انتخابات ایلام تعیین کننده باشد
۱۳ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۳۰

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی:

نباید بگذاریم پول‌های کثیف در انتخابات ایلام تعیین کننده باشد

دکتر سارا فلاحی گفت:نباید بگذاریم پول‌های کثیف در انتخابات ایلام تعیین کننده باشد همه نمایندگان مردم با نماینده ولی‌فقیه در استان هم عقیده هستند.

دکتر سارا فلاحی گفت:انتخابات حق الناس است و همه کسانی که مسئول حوزه اجرا و نظارت بر انتخابات هستند نسبت به سلامت آن مسئول هستند و مر قانون باید اجرا شود. نمایندگان قانونگذار هستند و باید بر اساس مستندات و گزارش های دقیق نهادهای ذی ربط تصمیم گیری کنند نه بر اساس هیجان و ژست های پوپولیستی که همیشه مردم را متضرر کرده اند.

نمایندگان از زمان اجرای انتخابات تا کنون و بازه پایانی اعتراضات به طور دقیق مسائل را رصد کردند بعد از پایان کارهای هیات های نظارت و اجرایی شهرستان ها و جمع آوری تمام اسناد و مدارکی که از نهادهای امنیتی و انتظامی در رابطه با تخلفات ارائه شده بود و در فضایی غیر هیجانی و کاملا منطقی این گزارش ها و اسناد بررسی شدند و نمایندگان به عنوان هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها به این نتیجه رسیدند که برای بررسی دقیق، بی طرفانه و مبتنی بر عدالت اعتراضات کاندیداها، مستندات موجود و شفاف سازی برای افکار عمومی باید یک هیات بازرسی ویژه از شورای نظارت مرکز برای بررسی دقیق این مستندات به ایلام بیایند و بعد از این بررسی ها نظر نهایی در مورد انتخابات اعلام شود.

اگر ما نتوانیم به شکل صحیح و انقلابی با پدیده شوم خرید و فروش آرا مقابله کنیم و چاره اندیشی نشود قطعا در سال های آتی پول های کثیف تعیین کننده نتیجه انتخابات هستند و برخی از افراد با گستاخی و توهین به شرف و شعور مردم و بدون تعهد به این عمل غیر قانونی و ضد مردمی خود ادامه می دهند به نظر بنده محرز شدن خرید و فروش رای توسط برخی از کاندیداهای برنده و بازنده که مستند شده باشد و هیات بازرسی ویژه که از مرکز می آیند به این نتیجه برسند که افراد متخلف حذف شوند و یا حتی انتخابات در برخی حوزه ها ابطال شود باید شجاعانه این کار انقلابی را انجام داد.

بنده همان روزی که کاندیداهای معترض در دفتر نماینده محترم ولی فقیه و  امام جمعه ایلام که دغدغه ای جز حفاظت از حقوق مردم ندارد و اتفاقا در این مسیر خداپسندانه نباید تنها بماند جمع شده بودند با ایشان تماس گرفتم و گفتم ما نمایندگان هم با ایشان در حفظ حقوق مردم هم نظر هستیم و هر کس هر مستندی دارد ارائه دهد ما هم در موعد قانونی بررسی می کنیم و اجازه تضییع حقوق مردم را نمی دهیم.

 انتخابات یک پروژه اقتصادی و پیمانکاری نیست که به مزایده گذاشته شود؛ انتخابات مهم ترین ضلع مردم سالاری است و باید از آن حفاظت کرد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , سیاسی  , مدیران برتر

حسین موسوی ،در حاشیه افتتاح و واگذاری مرکز طب کار به شبکه بهداشت و درمان به خبرنگاران گفت: این مرکز با صرف اعتباری در حدود ۷۵۰ میلیون تومان ساخته و به عنوان اولین مرکز طب کار در سطح شهر خدمات...
به نقل از ایرنا، رمان «هری‌پاتر و سنگ جادو»یکی از ۵۰۰ نسخه از چاپ اول نخستین جلد از مجموعه فانتزی هری پاتر است که در سال ۱۹۹۷ میلادی منتشر شد. گذر ۳۰۰ نسخه از این ۵۰۰ کتاب به کتابخانه‌ها افتاد و بسیاری از...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از ایرنا،نظر به اینکه پروژه های ایجاد زیرساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور متعدد و مبالغ آنها نیز در عمده موارد بسیار بالاتر از حد نصاب فعلی مندرج در ماده (۸۷) قانون تنظیم بخشی از مقررات...
 حسین رمضانی خردمردی گفت: از این رو در این برنامه به دنبال اجرای دو طرح «انتصاب مدیران دستگاه‌های نظارتی شهرداری از سوی شورای شهر» و تأسیس «مرکز نظارت همگانیِ شورای شهر» یا انتقال مرکز نظارت همگانی موجود در شهرداری به شورای...