شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه, اقتصادی, امور زیربنایی  »   نبود اعتبارات و نیمه کار ماندن پروژه سد تاج امیر
۵ آبان ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۰۰

نبود اعتبارات و نیمه کار ماندن پروژه سد تاج امیر

پروژه سد “تاج امیر” در بهمن سال ۹۱ کلنگ‌زنی شد اما بعد از آن و به سبب نبود ردیف اعتبار، پیشرفت فیزیکی آنچنانی نداشت.

این سد بر روی رودخانه خاوه و به‌صورت خاکی با هسته‌ی رسی احداث می‌شود که تا اوایل سال ۹۵ فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و اردیبهشت همان سال دوباره مناقصه برگزار و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء برنده و در خردادماه عملیات اجرایی ازسر گرفته شد.

طبق برنامه زمان‌بندی قرار بود پروژه دو ساله تکمیل شود اما این موضوع فقط در حد حرف بود و طی این مدت روزهای تعطیل زیادی به خودش دیده است.

درباره آخرین وضعیت این پروژه، جعفر طولابی، فرماندار دلفان گفت: پروژه سد تاج‌امیر نیمه فعال است و در حال حاضر همه ماشین‌آلات قرارگاه خاتم(پیمانکار) شروع به کار نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه قرار بود شرکت آب منطقه‌ای استان(کارفرما) بخشی از پول پیمانکار را پرداخت کند تا کار از سر گرفته شود، افزود: این پول به طور کامل پرداخت نشده و به همین علت، پیمانکار نیز با تمام توان کار را آغاز نکرده است.

طولابی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء تا الان از خودش هزینه کرده است، یادآور شد: این پروژه تا امسال ردیف بودجه ملی نداشت که با پیگیری‌های استاندار و سایر مسئولان، سد تاج‌امیر هم دارای ردیف ملی شد و امسال برای آن بودجه مشخصی درنظر گرفته شده است.

فرماندار دلفان یادآور شد: پروژه در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , اقتصادی  , امور زیربنایی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها