شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   نتانیاهو به دریافت رشوه از دو شرکت برای برنده شدن در مناقصه متهم شد
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۱۴:۴۶

نتانیاهو به دریافت رشوه از دو شرکت برای برنده شدن در مناقصه متهم شد

نتانیاهو به الوویچ تسهیلاتی برای برنده شدن در مناقصه شرکت بیزک داده که سود آن صدها میلیون برآورد می‌شود. عنوان این اتهام، رشوه و کلاه برداری و خیانت در امانت است.

به نقل از ایرنا، به نوشته رورنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، ایلان یشوعا، مدیرکل سابق پایگاه خبری واللا که نخستین شاهد در محاکمه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل است، در مقابل هیئت قضائی گفت که در معرض تهدید به قتل قرار گرفته است. دادستانی کل اعلام کرد که خود نتانیاهو تلاش دارد تا هیات قضائی را تهدید کند.

ناظران بر این باورند در زمانی که نتانیاهو به خاطر اتهام‌های فساد محاکمه می‌شود، خود او محاکمه را به افکار عمومی انتقال می‌دهد و دادستانی را در قفس اتهام قرار می‌دهد.

در این مرحله، شنیدن اظهارات شاهدان در پرونده ۴۰۰۰ آغاز شده است که در آن، نتانیاهو به دریافت رشوه از صاحب دو شرکت ارتباطات بیزک و پایگاه واللا، یعنی شاوول الوویچ و همسرش ایریس متهم است.

طبق کیفر خواست، این زن و شوهر تلاش کرده‌اند تا مسائلی مثبت از نتانیاهو منتشر کرده و مانع از انتشار نکات منفی درمورد وی شوند. در مقابل نیز نتانیاهو به الوویچ تسهیلاتی برای برنده شدن در مناقصه شرکت بیزک داده که سود آن صدها میلیون برآورد می‌شود. عنوان این اتهام، رشوه و کلاه برداری و خیانت در امانت است.

یشوعا، شاهد این پرونده جزئیات بسیاری را درمورد این رشوه مطرح کرده ودر اظهاراش طی دوشنبه و سه شنبه تصریح کرد که دستورات صریحی را دریافت می‌کرد که بر وجود رشوه تاکید داشت.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد. نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران...
به نقل از ایرنا، رئیس جمهور لبنان طی سخنانی با اشاره به ضرورت استفاده از کارشناسان علوم دریایی در پرونده ترسیم مرزهایی دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی، تأکید کرده که هر بحثی در مسئله مرزهای دریایی اعم از...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها