پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   نتوانستیم از عده ای از مردم رای بگیریم!
1 خرداد 1396 , ساعت 20:58

دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات گفت:

نتوانستیم از عده ای از مردم رای بگیریم!

دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات گفت: شعب اخذ رای تا آخرین لحظات مملو از جمعیت بود ولی به لحاظ ممنوعیت قانونی که داشتیم نتوانستیم از عده ای از مردم رای بگیریم که باید ازآنها عذرخواهی کنیم.

به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی پورعلی مطلق دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برای برگزاری انتخابات بیش از ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار عوامل اجرایی و بیش از ۷۰ هزار نفر بازرس داشتیم که این تعداد عوامل اجرایی و بازرس بی سابقه بوده است اظهار کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری هزار و ۶۰ هیات اجرایی داشتیم که اعضای این هیات های اجرایی را تمام اقشار مردم از جمله اقشار فرهنگی، کشاورز، دانشگاهی و سایر اقشار تشکیل  می دهند و شخصیت های حقوقی معدودی در این هیات ها حضور دارند. یک هزار و ۴۸۷ نفر هم عضو هیات های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی  شهر و روستا بودند.

مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی انتخابات تصریح کرد: در خارج از کشور ۱۳۵ هزار و ۹۷۶ نفر(۴/۷۹ درصد) به حسن روحانی، ۳۰ هزار و ۸۹ نفر (۱۳/۱۸ درصد) به ابراهیم رییسی، هزار و بیست نفر(۵۹/۰ درصد) به مصطفی میرسلیم و ۵۳۶ نفر (۳۱/۰ درصد) به مصطفی هاشمی طبا رای داده اند.

پورعلی مطلق همچنین با اشاره به اینکه ۱۳۱ هزار و ۸۵۴ نفر با رای مردم به شوراهای اسلامی شهر و روستا راه یافتند و ۶ هزار و ۷۵۱ نفر منتخب مردم در شوراهای اسلامی شهر هستند افزود: بیش از ۴۱ میلیون نفر در انتخابات شوراها شرکت کردند.   همچنین در ۱۴۱ شهر انتخابات الکترونیکی برگزار شد و هیات نظارت مرکزی بر انتخابات شوراها اعتقاد دارد که در مجموع انتخابات الکترونیکی بخوبی برگزار شد و ما توانستیم به ۹۵ درصد اهداف خود در برگزاری انتخابات الکترونیکی دست پیدا کنیم و حتی آمار این ۱۴۱ شهر زودتر از آمار روستاها اعلام شد.

وی درباره زمان اعلام آمار به تفکیک شهرستان ها خاطرنشان کرد: ما باید تمام تطبیق ها را با شورای نگهبان انجام دهیم. صورت جلسه چند شهر باقی مانده است که این آمار امروز نهایی می شود. وقتی که صورت جلسه نهایی تکمیل شود، این آمار و اطلاعات منتشر می شود.

دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان از صدا و سیما، رسانه ها و همه کسانی که در تشویق مردم برای حضور در انتخابات مشارکت داشتند، تشکر کرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 38 خود اسامی منتخبان انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. به نقل از ایسنا اسامی منتخبان انتخابات اولین  میان  دوره ای  دهمین دوره مجلس شورای که موفق به کسب اکثریت...
یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس با تأکید بر اینکه نقش رسانه‌ها در عرصه خبر بسیار حساس است، گفت: ایسنا به عنوان یک خبرگزاری درجه یک کشور در راستای اهداف و وظایف خبری خود مناسب عمل کرد. پروانه مافی در گفت‌وگو با ایسنا،...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها