دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   نخستین متروی خورشیدی و بادی جهان در شیلی
۷ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۴۴

نخستین متروی خورشیدی و بادی جهان در شیلی

نخستین متروی خورشیدی و بادی جهان در شهر سانتیاگوی شیلی راه اندازی می شود.

شیلی به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و پایدار  واقع در آمریکای لاتین، برق مورد نیاز متروی شهر سانتیاگو را از طریق انرژی خورشیدی و بادی تامین خواهد کرد.

سال آینده، سازمان متروی شهر سانتیاگو در شیلی که بزرگترین سیستم قطار شهری در امریکای لاتین را داراست، ۶۹ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از پروژه های انرژی خورشیدی و بادی خریداری خواهد کرد. بیابان آتاکاما در بخش شمالی این کشور، میزبان بزرگترین نیروگاه تولید انرژی خورشیدی است که در آن ۴۲ درصد از برق مورد نیاز متروی این شهر با استفاده از ۲۵۴ هزار پانل با ظرفیت تولید ۱۰۰ مگاوات برق تولید خواهد شد. محل نصب پانل‌های این نیروگاه برق خورشیدی مکانی به بزرگی ۳۷۰ زمین فوتبال است. یک نیروگاه بادی که به‌تازگی در بخش شمالی این پروژه ساخته شده نیز بخش دیگری از ۶۹ درصد برق متروی این شهر را تامین خواهد کرد.

آندره ربولدو – وزیر انرژی شیلی – با اشاره به افزایش چشمگیر توسعه انرژی های تجدیدپذیر در شیلی ظرف سالهای اخیر گفت:” تغییر و تفاوت قابل ملاحظه ای در این بخش رخ داده و انرژی های پایدار هم اکنون از پتانسیل بالایی برخوردار است”.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب