سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   بازار دیجیتال  »   نخستین مرکز داده ابری ایران امروز افتتاح شد
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۱۱

نخستین مرکز داده ابری ایران امروز افتتاح شد

مراسم افتتاح مرکز داده ابری در ساختمان افرانت، که با حضور تنی چند از معاونان و مدیران این وزارت برگزار شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن افتتاح دیتاسنتر ابری افرانت بر سیاست نظارتی و حمایتی دولت تدبیر و امید در زمینه حمایت از بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و از جمله در بخش ict تاکید کرد.

 واعظی در این مراسم با ابراز خشنودی از افتتاح این دیتا سنتر گفت: خوشحالم که در سه سال گذشته بیش از ۹ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بخش دولتی سرمایه‌گذاری در این حوزه صورت گرفته است و دیتاسنتر ابری افرانت با هزینه ۴۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی بصورت ۱۰۰ درصد راه اندازی شده است که نوید ایجاد ۱۰۰ شغل مستقیم و هزاران شغل غیر مستقیم را فراهم می کند.

واعظی این افتتاح را در راستای تکمیل شبکه ملی اطلاعات برشمرد و گفت: این یکی از گام های حرکت در جهت تکمیل پازل شبکه ملی اطلاعات است و در این شبکه دیتاسنتر ابری کم بوده امروز ایجاد شد.

وی همچنین کاهش تعرفه های صورت گرفته در وزارت و توسط زیرساخت را در همین زمینه دانست و افزود: علی رغم کاهش ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد این شرکت با توجه به اینکه این اقدام موجب افزایش دسترسی مردم به امکانات می شود از آن استقبال کردیم و مطمئن هستیم این کاهش درآمد در آینده با کاربری کاربران برگشت داده خواهد شد.

وزیر ارتباطات در ادامه گفت: حذف مقررات زاید و ارایه تسهیلات کم بهره و انعطاف در زمینه ارایه پروانه به شرکتهای خصوصی همه حمایت از این بخش بوده که دولت به منظور رفع تصدی گری و عدم ورود به رقابت با بخش خصوصی به آن دست زده است.

وی با اشاره به استقبال از حضور سرورها سایت های خارجی به داخل گفت: حضور این سرورها در داخل موجب کاهش هزینه مردم تعرفه پهنای باند شده و کیفیت و سرعت ارایه خدمات را افزایش می دهد و نیاز مردم به محتوای داخلی و خارجی تامین می شود.

وی در این زمینه به رعایت قوانین داخلی در انعقاد قرارداد با طرف های خارجی اشاره کرد و افزود: شرکت های ایرانی در مذاکرات این مورد را حتما مد نظر قرار دهند.

واعظی با تاکید بر تولید محتوای فاخر داخلی خاطر نشان کرد: نگاه دولت استفاده مردم از خدمات است.

وی همچنین به تصمیم دولت یازدهم در واگذاری ایجاد دیتاسنتر به بخش خصوصی علی رغم تصمیم دولت پیش مبنی بر راه اندازی ۳۰ دیتاسنتر توسط دولت گفت: امیدوارم در مذاکرات با وزیر نیرو در زمینه کاهش هزینه برق این مراکز به تفاهم دست پیدا کنیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بازار دیجیتال

 سید جواد جهرمی گفت:اگر حاکمیت در رابطه با عرضه خودرو در بورس کالا به جمع‌بندی نهایی برسد و نهایتا آن را ابلاغ کند، بورس کالا بستر مناسب برای آن را فراهم خواهد کرد. در حال حاضر مساله اصلی، سازوکار معاملاتی...
محمود محمودزاده گفت: چیزی که تاکنون در بورس کالا مدنظر بوده و مورد بحث قرار گرفته است، معاملات املاک اشخاص حقوقی و وابسته به نهادهای دولتی بوده که در دست اجراست. ساختاری در بورس کالا فراهم شده است که املاک نهادهای مختلف...

مطالب مرتبط با برچسب