چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   بازار دیجیتال  »   نخستین نمایشگر منعطف و خم‌شدنی سامسونگ
۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۱۵

نخستین نمایشگر منعطف و خم‌شدنی سامسونگ

نخستین نمایشگر منعطف و خم‌شدنی دنیا توسط شرکت سامسونگ رونمایی شد.

به نقل از دیلی‌میل، این صفحه نمایش اُ ال ای دی(دیود منتشرکننده نور ارگانیک است) انعطاف‌پذیر دارای ابعاد ۲۳.۱۱ سانتی متر است و می‌تواند تا ۱۲ میلی‌متر در دو جهت کش بیاید.

می‌توان این نمایشگر ابداعی پیشرفته را در فناوری‌های مختلف از جمله نمایشگرهای پوشیدنی، هوش مصنوعی و نمایشگرهای وسایط نقلیه به کار برد.

در حالی که نمایشگرهای اُ ال ای دی‌ انعطاف پذیر کنونی در یک جهت تغیر حالت می‌دهند، این اُ ال ای دی جدید در دو جهت بالا و پایین خمیده، منحنی یا رول می‌شود.

چنین دستاوردی می‌تواند دریچه جدیدی در حوزه فناوری صفحه نمایش باز کند.

در سال‌های آتی بازار نمایشگرهای انعطاف‌پذیر در ساختارهای قابل رول‌ شدن و خم‌شدنی به رشد خود ادامه خواهد داد و شرکت تحقیقاتی IHS Markit در لندن تخمین زده فروش نمایشگرهای انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۰ تا ۱۵.۷ میلیارد دلار رشد خواهد کرد. در سال جاری میلادی، فروش این نمایشگرها ۵.۳ میلیارد دلار بوده است.

این امر می‌تواند به ارائه گوشی‌های هوشمندی منتهی شود که بسته به کاربردشان می‌توان اندازه آن‌ها را تغییر داد. چنین دستاورد فناورانه‌ای همچنین به معنای آن است که احتمال خراش برداشتن صفحه نمایش‌ها کمتر خواهد شد.

شرکت کره‌ای در «انجمن نمایشگر اطلاعات ۲۰۱۷» در مرکز کنوانسیون لس‌آنجلس از این نمایشگر رونمایی کرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بازار دیجیتال

محمود محمودزاده گفت: چیزی که تاکنون در بورس کالا مدنظر بوده و مورد بحث قرار گرفته است، معاملات املاک اشخاص حقوقی و وابسته به نهادهای دولتی بوده که در دست اجراست. ساختاری در بورس کالا فراهم شده است که املاک نهادهای مختلف...
به نقل از ایرنا،بانک مرکزی کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد که از طریق یک فرآیند مناقصه باز به دنبال یک شریک برای تحقیق عملی در زمینه راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در یک محیط آزمایشی است؛ موضوعی که...

مطالب مرتبط با برچسب