شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   بین الملل  »   نخست وزیر نپال استعفای خود را اعلام کرد
4 خرداد 1396 , ساعت 9:59

نخست وزیر نپال استعفای خود را اعلام کرد

نخست وزیر نپال امروز در جریان یک برنامه تلویزیونی خبر استعفای خود را اعلام کرد.

به نقل از رویترز، «پوشپا کمال داهال» ( Pushpa Kamal Dahal) معروف به «پراچاندا» (Prachanda) نخست وزیر نپال تنها پس از ۹ ماه حضور در قدرت و پیش از پایان دور آخر انتخابات محلی امروز از سمت خود استعفا داد.

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، نخست وزیر نپال امروز و تنها چند هفته پیش از دور دوم انتخابات محلی از سمت خود استعفا داد و به این وسیله کشور را با خلاء سیاسی مواجه کرد.

این در حالیست که با کناره گیری «پوشپا کمال داهال» از قدرت احتمال تغییر در برنامه زمان بندی شده پیشین برای برگزاری انتخابات محلی که قرار بود ۱۴ ژوئن سال جاری میلادی در این کشور برگزار شود نیز وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است، وی امروز در جریان یک برنامه تلویزیونی خبر استعفای خود را اعلام کرد.

گفته می شود اختلاف میان دولت وی با دادگاه عالی نپال دلیل اصلی این استعفا بوده است؛ اما او خود به این امر اشاره ای نکرده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها