یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   نخست وزیر نپال استعفای خود را اعلام کرد
۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۵۹

نخست وزیر نپال استعفای خود را اعلام کرد

نخست وزیر نپال امروز در جریان یک برنامه تلویزیونی خبر استعفای خود را اعلام کرد.

به نقل از رویترز، «پوشپا کمال داهال» ( Pushpa Kamal Dahal) معروف به «پراچاندا» (Prachanda) نخست وزیر نپال تنها پس از ۹ ماه حضور در قدرت و پیش از پایان دور آخر انتخابات محلی امروز از سمت خود استعفا داد.

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، نخست وزیر نپال امروز و تنها چند هفته پیش از دور دوم انتخابات محلی از سمت خود استعفا داد و به این وسیله کشور را با خلاء سیاسی مواجه کرد.

این در حالیست که با کناره گیری «پوشپا کمال داهال» از قدرت احتمال تغییر در برنامه زمان بندی شده پیشین برای برگزاری انتخابات محلی که قرار بود ۱۴ ژوئن سال جاری میلادی در این کشور برگزار شود نیز وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است، وی امروز در جریان یک برنامه تلویزیونی خبر استعفای خود را اعلام کرد.

گفته می شود اختلاف میان دولت وی با دادگاه عالی نپال دلیل اصلی این استعفا بوده است؛ اما او خود به این امر اشاره ای نکرده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا،بنابر اعلام روابط عمومی بانک ملی ایران، اموال و املاک مازاد بانک ها برای مدتها به یکی از بزرگترین چالش ها در این عرصه تبدیل شده بود؛ اموالی که یا به دلیل وثیقه قرار گرفتن هنگام پرداخت...
 محمود توکلی زاده  گفت:ظاهراً ریشه‌ی اعتراضات مربوط به دستمزد و معیشت است ولی باطن این بحران به سطوح متعددی از اشکالات و تبعیض‌های حقوقی و قانونی در بخش‌های کارفرمایی مربوط می‌شود که تاکنون به آنها توجه نشده است.  اعتراضات کارگران شاغل...

مطالب مرتبط با برچسب