پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   نخست وزیر نپال استعفای خود را اعلام کرد
۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۵۹

نخست وزیر نپال استعفای خود را اعلام کرد

نخست وزیر نپال امروز در جریان یک برنامه تلویزیونی خبر استعفای خود را اعلام کرد.

به نقل از رویترز، «پوشپا کمال داهال» ( Pushpa Kamal Dahal) معروف به «پراچاندا» (Prachanda) نخست وزیر نپال تنها پس از ۹ ماه حضور در قدرت و پیش از پایان دور آخر انتخابات محلی امروز از سمت خود استعفا داد.

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، نخست وزیر نپال امروز و تنها چند هفته پیش از دور دوم انتخابات محلی از سمت خود استعفا داد و به این وسیله کشور را با خلاء سیاسی مواجه کرد.

این در حالیست که با کناره گیری «پوشپا کمال داهال» از قدرت احتمال تغییر در برنامه زمان بندی شده پیشین برای برگزاری انتخابات محلی که قرار بود ۱۴ ژوئن سال جاری میلادی در این کشور برگزار شود نیز وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است، وی امروز در جریان یک برنامه تلویزیونی خبر استعفای خود را اعلام کرد.

گفته می شود اختلاف میان دولت وی با دادگاه عالی نپال دلیل اصلی این استعفا بوده است؛ اما او خود به این امر اشاره ای نکرده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از اردوپوینت، سرگئی ریابکوف روز دوشنبه پیش از آغاز دور دوم رایزنی‌ها در وین گفت: نیازی به واکنش بیش از حد در مذاکرات درباره برنامه جامع اقدام مشترک از جمله لغو احتمالی تحریم‌های واشنگتن علیه ایران نیست. درمورد...
به نقل از رسانه هندی اکونومیک تایمز، دولت هند در حال بررسی برای تامین دو جرثقیل متحرک اسکله ای در بندر چابهار تا اواسط سال جاری میلادی برای مدیریت ترافیک رو به افزایش (انتقال کالا) است. دهلی نو پیش از...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها