دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, فرهنگی  »   نرخ بالای 85 درصد بیکاری برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۲

نرخ بالای ۸۵ درصد بیکاری برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان از نرخ بالای ۸۵ درصد بیکاری برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی خبر داد.

محمدرضا بهبهانی‌نژاد با بیان این‌که ناآشنایی دانش آموختگان کشاورزی با فعالیت‌های عملی به علت ضعف سیستم آموزشی و اجرا نشدن صحیح قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی از مشکلات این بخش است، افزود: بنابراین سازمان نظام مهندسی کشاورزی با برگزاری دوره‌های آموزشی به ارتقای توانمندی حرفه‌ای اعضای خود کمک می‌کند و با ایجاد سیستم کارورزی، خلاء میان دانشگاه و بازار کسب‌وکار را پر کرده و ضمن تقویت مهارت‌های حرفه‌ای و ارتقای توانمندی‌های اعضا سبب تقویت حس اعتماد به نفس فارغ التحصیلان خواهد شد.

وی افزود: اگر چه تعداد فارغ التحصیلان جویای کار در بخش کشاورزی بسیار بالاست اما با سازماندهی متمرکز و تقویت مهارت‌های عملی و نیز اجرای صحیح قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی، سبب تحول در عرصه کشاورزی خواهیم شد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان با بیان این‌که این سازمان به دنبال کارآفرینی برای فارغ التحصیلان کشاورزی است، گفت: از میان رشته‌های کشاورزی، دانش آموختگان محیط زیست با نرخ بالای ۸۵ درصد بیکاری، نگران‌کننده‌ترین بخش را نشان می‌دهند.

بهبهانی نژاد، اصلی‌ترین وظیفه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را بسترسازی و وصل کردن دانش آموختگان بخش کشاورزی و محیط زیست به دستگاه‌های دولتی و خصوصی برشمرد و گفت: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی، می‌بایست بخشی از امور به دستگاه‌ها و تشکل‌های خصوصی واگذار شود، اگر چه در سیستم کارورزی همه کارورزان جذب ادارات و سازمان‌ها نخواهند شد اما با کسب مهارت و ارتقای اعتماد به نفس سبب ایجاد و خلق کارآفرینان جدید خواهیم شد.

وی افزود: واگذاری کلیه کارهای سپرده‌شده به این سازمان از سوی دستگاه‌های دولتی همچون صدور پروانه‌های دام، شیلات، گلخانه، پرورش قارچ خوراکی، فروشندگی سموم، انسکتاریوم، کلینیک‌های گیاهپزشکی و واحدهای حفظ نباتات موجب شده است تا بتوانیم طیف وسیعی از کارشناسان عضو این سازمان را در گرایش‌های دام، شیلات، باغبانی و گیاهپزشکی به فعالیت مشغول کنیم که از این میان برخی از کارشناسان توانسته‌اند با کسب تجربه و مهارت به کارآفرینی موفق تبدیل شوند.

پایان خبر- س ز

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , فرهنگی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب