جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   نرخ بیکاری در فصل بهار ۱۲.۶ درصد اعلام شد
۱۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۴۵

نرخ بیکاری در فصل بهار ۱۲.۶ درصد اعلام شد

نرخ بیکاری ۱۲.۶ درصدی در فصل بهار از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد.

به نقل از مرکز آمار، بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۰ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ۱۲.۶ درصد از جمعیت فعال کشور در بهار امسال بیکار بوده‌اند. روند تغییرات این نرخ بیانگر آن است که این شاخص نسبت به بهار سال گذشته معادل ۰.۴ درصد و نسبت به زمستان ۱۳۹۵ معادل ۰.۱ درصد افزایش داشته است.

بررسی سهم اشتغال ناقص نیز نشان می‌دهد که در بهار سال جاری ۱۰.۲ درصد جمعیت شاغل، ‌به دلایل اقتصادی از جمله رکود کاری، فصل غیرکاری و پیدا نکردن کار با ساعت بیشتر، کمتر از ۴۴ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند این در حالی است که ۴۰.۹ درصد از شاغلین ۱۵ ساله و بیشتر، ۴۹ ساعت و بیشتر در هفته کار کرده‌اند.

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی حاکی از آن است که در بهار ۱۳۹۶، بخش خدمات با ۴۹.۸ درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده و بخش‌های صنعت با ۳۱.۵ درصد و کشاورزی با ۱۸.۷ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب