سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل پیرامون وضعیت فلسطین
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۲

نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل پیرامون وضعیت فلسطین

شورای حقوق بشر سازمان ملل سی و پنجمین نشست خود را روز دوشنبه پیرامون وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی برگزار کردند.

به نقل از ایسنا، هدف از این نشست بررسی وضعیت حقوق بشر در فلسطین و دیگر مناطق عربی اشغالی بود و در جریان آن بند ۷ با عنوان “وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی و دیگر اراضی اشغالی عربی” بررسی شد.

سخنرانان در این نشست ضمن اشاره به عدم پایبندی اسرائیل به مصوبات بین‌المللی و تداوم نقض این مصوبات، خواستار پایان یافتن رنج و محنت‌های ملت فلسطین و تحقق خواسته‌ها و آرمان‌های این ملت شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، زید بن رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گزارش مفصلی را درباره قطعنامه‌ها و توصیه‌های شورای امنیت از سال ۲۰۰۹ تاکنون و میزان پایبندی طرف‌های ذیربط به اجرای این توصیه‌ها ارائه داد.

وی همچنین چندین توصیه برای اجرای این مصوبات و حسابرسی و بازخواست طرف‌های ذی‌ربط و نیز تحقق عدالت پیشنهاد کرد.

سازمان‌ها و نهادهای مختلف دیگر هم مانند جنبش عدم تعهد، سازمان همکاری اسلامی،  شورای همکاری خلیج فارس، سازمان کشورهای آفریقایی، گروه عربی، سازمان کشورهای آمریکای لاتین دارای تفکر مشابه و ۴۴ کشور شرکت‌کننده در این نشست نظرات و مواضع خود را اعلام کردند.

اکثر افرادی که در این نشست سخنرانی کردند به بی‌توجهی رژیم صهیونیستی به قطعنامه‌های سازمان ملل و تداوم تجاوزات مختلف آن اشاره کرده و بر لزوم پایان درد و رنج ملت فلسطین در زمینه اشغالگری و فراهم شدن زمینه تعیین سرنوشت ملت فلسطین به دست خود از طریق تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شرقی و در مرزهای سال ۱۹۶۷ اشاره نمودند.

ابراهیم خریشی، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل هم در این نشست سخنرانی مفصلی را انجام داد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...

مطالب مرتبط با برچسب