شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   نقش شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی در توسعه شهر
24 اردیبهشت 1396 , ساعت 8:59

نقش شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی در توسعه شهر

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری‌ها از یک نهاد هزینه‌ای به درآمدی پایدار تبدیل شوند.

به نقل از ایسنا، مجید کیان‌پور اظهار کرد: معمولاً در تمام کشورها از شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی یاد می‌شود که نقش مناسبی در توسعه شهر می‌توانند داشته باشند.

وی ادامه داد: در کنار توسعه شهری، هر چقدر تخصصی‌تر و از افراد باتجربه‌تر استفاده شود این امر در توسعه منطقه نقش موثرتری خواهد داشت.

کیان‌پور اضافه کرد: می‌توان در بحث انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر و روستا از افرادی که دارای مشاغل مختلف هستند بهره برد، چراکه این امر سبب می‌شود در راستای توسعه همه‌جانبه شهرها در کنار شهرداری‌ها، روند توسعه حرکت و شتاب بهتری بگیرد.

وی یادآور شد: متأسفانه شاهدیم که شهرداری‌ها و دهیاری‌ها دچار روزمرگی شدند و منابع اعتباری مشخصی در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد که کارساز باشند و در این راستا باید به شهرداری‌ها کمک شود.

کیان‌پور گفت: براساس برنامه ۵ ساله تدوین شده، شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی هستند که مصوباتی را که می‌گذرانند باید نقش‌های توسعه‌ای و برنامه‌ای در راستای خدمات ارائه دهند.

وی با بیان اینکه از تملک ساختمان‌ها تا مرگ انسان‌ها که بیش از ۳۰۰ وظیفه است بر عهده شهرداری‌هاست، تأکید کرد: شهرداری‌ها می‌توانند در حوزه معماری، کشاورزی، اقتصاد، صنعت و… ورود پیدا کنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با اشاره به اینکه باید شهرداری‌ها توسط شوراها از یک نهاد هزینه‌ای به درآمدی پایدار تبدیل شوند که متأسفانه امروز درآمد شهرداری‌ها پایدار نیست، اظهار کرد: کمک شود تا از این درآمدهای موقت دوری شود و به سمت عوارض و واحدهای تملکی بروند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس تأکید کرد: ضرورت دارد هر یک از شهروندان در انتخابات شرکت و افراد را براساس شاخص‌هایی که دارند انتخاب کنند تا شوراهای قوی‌ای داشته باشیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 38 خود اسامی منتخبان انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. به نقل از ایسنا اسامی منتخبان انتخابات اولین  میان  دوره ای  دهمین دوره مجلس شورای که موفق به کسب اکثریت...
دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات گفت: شعب اخذ رای تا آخرین لحظات مملو از جمعیت بود ولی به لحاظ ممنوعیت قانونی که داشتیم نتوانستیم از عده ای از مردم رای بگیریم که باید ازآنها عذرخواهی کنیم. به نقل از  پایگاه...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها