شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   نقش شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی در توسعه شهر
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۵۹

نقش شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی در توسعه شهر

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری‌ها از یک نهاد هزینه‌ای به درآمدی پایدار تبدیل شوند.

به نقل از ایسنا، مجید کیان‌پور اظهار کرد: معمولاً در تمام کشورها از شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی یاد می‌شود که نقش مناسبی در توسعه شهر می‌توانند داشته باشند.

وی ادامه داد: در کنار توسعه شهری، هر چقدر تخصصی‌تر و از افراد باتجربه‌تر استفاده شود این امر در توسعه منطقه نقش موثرتری خواهد داشت.

کیان‌پور اضافه کرد: می‌توان در بحث انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر و روستا از افرادی که دارای مشاغل مختلف هستند بهره برد، چراکه این امر سبب می‌شود در راستای توسعه همه‌جانبه شهرها در کنار شهرداری‌ها، روند توسعه حرکت و شتاب بهتری بگیرد.

وی یادآور شد: متأسفانه شاهدیم که شهرداری‌ها و دهیاری‌ها دچار روزمرگی شدند و منابع اعتباری مشخصی در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد که کارساز باشند و در این راستا باید به شهرداری‌ها کمک شود.

کیان‌پور گفت: براساس برنامه ۵ ساله تدوین شده، شورای شهر به عنوان پارلمان‌های محلی هستند که مصوباتی را که می‌گذرانند باید نقش‌های توسعه‌ای و برنامه‌ای در راستای خدمات ارائه دهند.

وی با بیان اینکه از تملک ساختمان‌ها تا مرگ انسان‌ها که بیش از ۳۰۰ وظیفه است بر عهده شهرداری‌هاست، تأکید کرد: شهرداری‌ها می‌توانند در حوزه معماری، کشاورزی، اقتصاد، صنعت و… ورود پیدا کنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با اشاره به اینکه باید شهرداری‌ها توسط شوراها از یک نهاد هزینه‌ای به درآمدی پایدار تبدیل شوند که متأسفانه امروز درآمد شهرداری‌ها پایدار نیست، اظهار کرد: کمک شود تا از این درآمدهای موقت دوری شود و به سمت عوارض و واحدهای تملکی بروند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس تأکید کرد: ضرورت دارد هر یک از شهروندان در انتخابات شرکت و افراد را براساس شاخص‌هایی که دارند انتخاب کنند تا شوراهای قوی‌ای داشته باشیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...
به نقل از ایرنا،ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) درسال ۱۳۹۹، ۱۰ درصد بوده و این درحالی است که متوسط این ضریب در موسسات همتای صندوق در کشورهای عضو کلوپ پراگ (اروپای شرقی، آفریقا و خاورمیانه)، ۲...

مطالب مرتبط با برچسب

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 38 خود اسامی منتخبان انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. به نقل از ایسنا اسامی منتخبان انتخابات اولین  میان  دوره ای  دهمین دوره مجلس شورای که موفق به کسب اکثریت...
دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات گفت: شعب اخذ رای تا آخرین لحظات مملو از جمعیت بود ولی به لحاظ ممنوعیت قانونی که داشتیم نتوانستیم از عده ای از مردم رای بگیریم که باید ازآنها عذرخواهی کنیم. به نقل از  پایگاه...