شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   مدیران برتر  »   نمایشگاه لوازم یدکی کامیون و ماشین سنگین
۷ دی ۱۴۰۰ , ساعت ۱۳:۲۱

نمایشگاه لوازم یدکی کامیون و ماشین سنگین

آشنایی با موتور کامیون بنز
موتور کامیون بنز یکی از مهم ترین بخش های کامیون بنز می باشد. یک کامیون به طور تقریبی از ۱۰۰ هزار قطعه درست شده است و هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند و به بهبود عملکرد کامیون کمک می کنند.
موتور کامیون بنز از مهمترین قسمت های لوازم یدکی کامیون بنز است و نقش بسیار مهمی در عملکرد درست این وسیله دارد. موتور ساختار بسیار پیچیده ای دارد و اگر بخش کوچکی از موتور به خوبی کار نکند، دیگر کامیون راه نمی افتد و یا به سختی کار می کند.
این موضوع بسیار نگران کننده است و می تواند خسارت های مالی و جانی زیادی را به همراه داشته باشد.
قسمت های مختلف موتور کامیون بنز
وقتی به موتور نگاه می کنیم مانند یک باکس دربسته به نظر می رسد. اما باید بدانید قطعات مختلفی در این باکس به کار رفته اند که روی هم رفته باعث بهبود قدرت و عملکرد موتور می شوند. قسمت های مختلف موتور به شرح زیر هستند:

سیلندر
گشتاور
پیستون
حداقل مصرف سوخت
در خرید موتور کامیون بنز موارد دیگری نظیر ابعاد موتور و وزن کلی آن بسیار مهم است. وزن موتور و ابعاد آن با توجه به اندازه و نوع کامیون مشخص می شوند. اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید، بهتر است در زمان خرید موتور با افراد متخصص مشورت نمایید.

سیلندر موتورکامیون بنز
شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از اساسی ترین قطعات موتور کامیون بنز «سیلندر» است. سیلندر در هسته مرکزی موتور واقع شده است و وظیفه اصلی آن نگهداری و برقراری ارتباط بین قطعات مختلف موتور است. به بیان دیگر، سیلندر انرژی سوخت را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند.

سلیندر دارای شکل استوانه ای است و قطر و ضخامت آن با توجه به ابعاد موتور مشخص می شود. این امر بدیهی است که اگر اندازه سیلندر با اندازه موتور متناسب نباشد؛ هرگز نمی تواند وظیفه خود را انجام دهد. قطعات دیگری مانند میل لنگ، پیستون و منیفولد گاز با سیلندر در ارتباط هستند تا بتوانند موتور را به حرکت بیاندازند.

سیلندر معمولا از فولاد آب دیده درست می شود. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که سیلندر محل تولید قدرت برای حرکت کامیون است. اگر سیلندر آسیب به ببیند می تواند به موتور آسیب وارد کند.

تعداد سیلندر موتور کامیون بنز
تعداد سیلندر موتور کامیون بر اساس ابعاد موتور و اندازه کامیون مشخص می شود. برخی از موتورها سه سلیندر، برخی شش سیلندر و برخی نه سلیندر دارند. هر چقدر که تعداد سیلندرها بیشتر باشد، قدرت موتور بیشتر می شود.

گشتاور موتور کامیون بنز
یکی از ویژگی هایی که در زمان خرید موتور کامیون به آن بر می خوریم گشتاور موتور است. ممکن است این نام برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد. گشتاور نام دیگری است که به قدرت چرخشی موتور داده می شود. گشتاور همان دور موتور خودرو است و هر چقدر گشتاور موتور بیشتر باشد، قدرت آن بیشتر می شود. در واقع، قدرت گشتاور است که چرخ های کامیون را به حرکت در می آورد.

پیستون موتورکامیون بنز
پیستون موتور کامیون بنز یکی دیگر از اجزای موتور کامیون است که وجود آن نقش بسیار مهمی در حفظ کارکرد موتور دارد. پیستون از تماس و اصطکاک با سیلندر موتور جلوگیری می کند. این وسیله می تواند احتراق و نشت گازها در موتور را کنترل کند و این امر نقش بسیار مهمی در افزایش ضریب امنیت موتور دارد. همچنین، پیستون از ورود روغن به محفظه احتراق جلوگیری می کند.

حداقل مصرف سوخت کامیون بنز
یکی دیگر از مواردی که در موتور کامیون برند بنز بسیار مهم است حداقل مصرف سوخت است. عددی که برای این ویژگی ذکر می شود نشان می دهد که موتور کامیون به چه مقدار سوخت نیاز دارد تا بتواند به راه بیافتد. این مقدار بر اساس لیتر بر ساعت مشخص می گردد.

نوع تنفس کامیون بنز
یکی از مواردی که توصیه می شود در زمان خرید موتور کامیون بنز به آن توجه داشته باشید نوع تنفس کامیون است. توربو شارژر یکی از مواردی است که به تازگی مطرح شده است و سامانه ای کمکی است که باعث تزریق هوای بیشتر به موتور می شود و بر عملکرد و راندان آن اثر می گذارد. این سامانه مصرف سوخت را کاهش می دهد. باید به این موضوع دقت داشته باشید که تمامی موتورها دارای این سامانه نیستند، بنابراین اگر می خواهید موتور شما این ویژگی را داشته باشد در زمان خرید به این مورد توجه داشته باشید.

برای خرید موتور کامیون باید به ویژگی های آن دقت داشته باشید. اگر این ویژگی ها بر اساس استاندارد تولید نشده باشند، می توانند بر عملکرد آن اثر بگذارند و حتی به سرعت خراب شوند
برای خرید این قطعات تنها باید به مراکز معتبر مراجعه کنید و این موتور را از برندهای شناخته شده تهیه کنید. زیرا این برندها به استانداردهای روز دنیا توجه دارند و محصولی ایده آل را به شما عرضه می کنند.

ماشین آپ ،تلاش میکند تا مرجعی کامل برای همه ی فعالان این عرصه اعم از رانندگان ، مالکان ،تعمیرکاران ، لوازم یدکی فروشان و….باشد تا نیازهای این اقشار را به شکل نوین و با بهترین کیفیت برطرف کند

وجود انتخاب های گسترده وسیع برای رانندگان در جهت انتخاب محصول مورد نیازشان ، توضیحات واطلاعات مفید وکافی برای آنها از ویژگی های اصلی ماشین آپ می باشد

ما در ماشین آپ بر مبنای ارزش های سازمانی تصمیم میگیریم وعمل میکنیم.احترام ، صداقت ، کیفیت ،نو آوری و تکریم مشتریان ارزش هایی هستند که سنگ بنای ماشین آپ را تشکیل میدهند.

فروش عمده لوازم یدکی ماشین سنگین
لوازم یدکی ماشین سنگین
لوازم یدکی دانگ فنگ
لوازم یدکی ایسوزو
لوازم یدکی ولوو
نمایندگی فروش قطعات ماشین سنگین
وارد کننده قطعات ماشین سنگین
آدرس : تهران، خ امیرکبیر، خ پامنار، پاساژ ولیعصر، ط سوم، واحد ۳۰۶

تماس با ما
۰۹۳۹۰۳۷۱۳۴۰
۰۲۱-۳۳۱۱۳۴۳۸
۰۲۱-۳۳۹۳۱۹۵۰
۰۲۱-۳۳۹۱۲۱۸۰
https://instagram.com/mashinup.spareparts

https://mashinup.com

مطالب مرتبط با موضوع مدیران برتر

ستون فقرات تمامی افراد در حالت عادی دارای قسمت‌هایی به سمت داخل و بیرون است. اما در مواردی ستون فقرات دچار چرخش و انحراف‌های غیرطبیعی می‌شود و در جهت غیرطبیعی قوس پیدا می‌کند. کاملا طبیعی است که ستون فقرات در...
تمام افراد برای این که بتوانند صلاحیت رانندگی در شهر را داشته باشند باید مجوزهای لازم را اخذ کرده و کلاس‌ها و امتحان رانندگی را با موفقیت پشت سر بگذارند.آموزش رانندگی و گرفتن گواهینامه یکی از چالش‌هایی است که بسیاری...

مطالب مرتبط با برچسب

کامیون یکی از ماشین آلات سنگین باربری می باشد. بسیاری از افراد با کامیون آشنا هستند، تعداد بالایی از انواع کامیون را در سطح کشور داریم.کامیون از جمله ماشین آلاتی است که در جاده عبور و مرور می کند و...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها