دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   نهالکاری کانون های فرسایش بادی در آران و بیدگل
۱۳ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۴

نهالکاری کانون های فرسایش بادی در آران و بیدگل

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت: عملیات نهالکاری ۲۲۰ هکتار از کانون های فرسایش بادی در شمال منطقه سفید شهر از توابع این شهرستان پایان یافت. این اقدام در ادامه طرح نهال کاری منطقه کانون بحران شمال سفید شهر (نصرآباد) در سال ۱۳۸۵ انجام می شود و تا کنون سه هزار و ۴۰۰ هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ در این قالب ایجاد شده است.

رضا شفیعی در ادامه افزود: نهالکاری کانون های فرسایش بادی در منطقه شمال سفیدشهر آران و بیدگل که از طریق مناقصه به بخش خصوصی واگذار شده بود، با نزدیک به ۱۱ میلیارد ریال از ردیف اعتبارهای ملی انجام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: نهال کاری در هر یک هکتار از زمین های بیابانی هزینه افزون بر ۵۰ میلیون ریال خواهد داشت.

وی افزود: نهال های تاغ و قره داغ کشت شده در عرصه های بیابانی به مدت ۲ سال باید نگهداری و آبیاری شوند و پس از این مدت گیاه می تواند به رشد خود ادامه دهد.

شفیعی همچنین از توزیع چهار هزار اصله نهال رایگان به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهرستان آران و بیدگل خبر داد و عنوان کرد: نهال های کاج، زیتون تلخ، سنجد، توت و اکالیپتوس به صورت رایگان بین مردم و شهرداری ها توزیع می شود.

وی با اشاره به نواختن زنگ سبز، برگزاری همایش درختکاری در پارک شادی و کاشت درخت در مقابل دستگاه های اجرایی در قالب برنامه های هفته منابع طبیعی گفت: فعالان رسانه ای نقش بسیار اثرگذاری در فرهنگ سازی و ترویج حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی دارند و امید می رود با حضور پررنگ تر و اطلاع رسانی بیشتر شاهد ارتقای شرایط در شهرستان باشیم.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب