سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر, فرهنگی  »   نهمین دوره المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور برگزار می شود
۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۲۶

به صورت انفرادی در قالب قطب‌های آمایشی کشور

نهمین دوره المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور برگزار می شود

به نقل از علوم پزشکی شیراز، دکتر امیر آزاد افزود: این مرحله از نهمین دوره المپیاد دانشجویان بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب پنج کشور شامل دانشگاه‌های شیراز، یاسوج، بوشهر، بندرعباس، گراش، لار، فسا و جهرم و واحدهای دانشگاه آزاد برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این مرحلهاز نهمین دوره المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور ۲۴۸ دانشجو شرکت داشتند، گفت: این آزمون در پنج حیطه تفکر علمی در حیطه علوم پایه، استدلال بالینی، فلسفه پزشکی، آموزش پزشکی و مدیریت در نظام سلامت، در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

آزادی افزود: ۳۹ دانشجو در حیطه استدلال بالینی، ۵۴ دانشجو در حیطه آموزش پزشکی، ۵۲ دانشجو در حیطه تفکر علمی در علوم پایه، ۴۵ دانشجو در حیطه فلسفه پزشکی و ۵۸ دانشجو در حیطه مدیریت در نظام سلامت در قطب پنج، در این رقابت سازنده و پویای دانشجویی همزمان با سایر دانشگاه‌های سراسر کشور در این آزمون شرکت کردند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: مرحله دوم آزمون در شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود که دانشجویان حائز بالاترین امتیاز در مرحله اول، در قالب گروهی به رقابت می‌پردازند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر  , فرهنگی

به نقل از ایرنا،حراجی ساتبیز نیویورک روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور ۱۴۰۰)، بیش از ۱۰۰ قطعه چینی مایسن را که زمانی به یکی از مهره‌های آلمانی-یهودی برجسته در صنعت زغال‌سنگ تعلق داشت، به مزایده می‌گذارد. این گنجینه به افتخار صاحبان اصلی خود، فرانتس و مارگارت...
به نقل از ایرنا،برای اولین بار در تاریخ سینما، حقوق معنوی فیلم سینمایی اولین تولد (1st Born) ساخته علی عطشانی در قالب فناوری بلاک‌چین به حراج گذاشته می‌شود.  برندگان این مزایده به‌جز دریافت امتیاز معنوی فیلم سینمایی اولین تولد (1st Born)، یک نسخه از این فیلم را...

مطالب مرتبط با برچسب