سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی, انرژی  »   نیاز است که خوزستان از لحاظ نیروگاهی تقویت شود تا وابستگی اش به نیروگاه‌های برق آبی کاهش یابد
20 آبان 1400 , ساعت 9:00

نیاز است که خوزستان از لحاظ نیروگاهی تقویت شود تا وابستگی اش به نیروگاه‌های برق آبی کاهش یابد

همایون حائری در نشست بررسی وضعیت شبکه برق شهرستان های شوش و کرخه که امروز، ۱۹ آبان ماه در شوش برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موارد و مشکلاتی که در برق خوزستان وجود دارد وابستگی خیلی زیاد به نیروگاه های برق آبی است که این مساله باعث می شود در خشکسالی دچار مشکل شوند.

به نقل از ایسنا، وی افزود: برق خوزستان وابستگی زیادی به نیروگاه های برق آبی دارد که در خشکسالی هایی مانند امسال مشکلاتی ایجاد می کند و باید برای رفع این مشکل در کنار حفظ نیروگاه های برق آبی به سمت احداث نیروگاه های جدید به ویژه در شمال خوزستان برویم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه وابستگی خوزستان به نیروگاه های برق آبی کاهش می یابد، گفت: نیاز است که خوزستان از لحاظ نیروگاهی تقویت شود. در برنامه ای که وزیر نیرو برای ایجاد بیش از ۳۵ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در چهار سال پیش رو دارد، خوزستان نقش و جایگاه خاصی دارد و سهم زیادی را به خود اختصاص می دهد.

حائری با بیان اینکه برای توسعه زیرساخت های صنعت برق در این منطقه تصمیم های مهمی اتخاذ شده است، گفت: بنا شده در جهت تقویت شبکه و پایداری برق، یک پست برق ۴۰۰ کیلوولت در شوش احداث شود که به زودی ابلاغیه آن به برق منطقه ای خوزستان ارسال می شود تا عملیات احداث آن آغاز شود.

وی ادامه داد: احداث این پست در پایداری شبکه برق شمال خوزستان تاثیر بسزایی خواهد داشت و باعث تکمیل رینگ ۴۰۰ کیلوولت منطقه نیز می شود.

حائری تصریح کرد: احداث نیروگاه ۴۲.۵ مگاواتی یکی دیگر از مصوبات امروز است که بنا شده زمین مورد نیاز آن با همکاری فرمانداری شوش تامین و روند احداث این نیروگاه آغاز شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی عنوان کرد: همچنین بنا شده برای نصب ترانس دوم پست آهودشت، خط دو مداره ۱۳۲ کیلوولت هفت تپه_ توانا برای تقویت این پست احداث شود.

وی گفت: همچنین قرار است ظرف ۸ ماه آینده شبکه فشار متوسط کل شهرستان شوش مجهز به کابل خودنگهدار شود و شهرستان کرخه نیز کابل خودنگهدار آن تکمیل و به پایان برسد.

خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , انرژی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

سخنگوی صنعت برق با اشاره به برنامه صنعت برق برای هدایت تقاضای بالای 1 مگاوات به بورس گفت: در حال حاضر حجم معاملات بورس که در سال‌های گذشته کمتر از 2 درصد بازار برق کشور بود در حال حاضر به...
به نقل ازاقتصاد آنلاین، دمای بالای هوا تقاضا برای دستگاههای خنک سازی را افزایش داده است؛ آن هم در شرایطی که مصرف برق پیش از این با آغاز خروج جهان از همه گیری کووید ۱۹ افزایش پیدا کرده بود. قیمت برق روز...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها