چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی  »   هدف اول صادرات اشتغال است / تجلیل از ۳۶ صادرکننده نمونه مازندران
۲۶ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۶

هدف اول صادرات اشتغال است / تجلیل از ۳۶ صادرکننده نمونه مازندران

همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران با حضور مدیران ارشد استان به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در قالب کارگروه توسعه صادرات استان در سالن همایش بانک صادرات استان برگزار و از ۳۶ صادرکننده نمونه استان در سال های ۹۶ و ۹۷ تجلیل شد.

مهاجر دارابی با اشاره به آمار صادرات استان گفت: ظرفیت صادرات استان مازندران در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار است و رسیدن به این اهداف قابل تحقق خواهد بود.

وی افزود: بخش خصوصی در حوزه های مختلف پیشنهادات و راهکارهایی به دستگاه های مختلف برای توسعه صادرات داده است و در سال گذشته برنامه های خود را به استانداری اعلام کرده ایم و برای صادرات باید به بخش ها و حوزه های مختلف توجه داشته باشیم و اگر از همه ظرفیت ها استفاده کنیم به نتیجه خواهیم رسید و در حال حاضر از همه ظرفیت ها بهره نمی بریم.

وی افزود: در سال جاری میزان صادرات استان نسبت به مدت ۹ ماه سال قبل ۱۳ درصد رشد یافته است و در سال قبل ۴۲۰ هزار تن کالا از مازندران صادر شده است که ۳۰۰ میلیون دلار مربوط به ۹ ماه سال قبل بود ولی امسال در ۹ ماهه ۳۴۰ هزار تن کالا صادر شده است.

میزان صادرات مرکبات در مازندران ۱۱۰۰ درصد رشد یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران هم در این همایش گفت: میزان صادرات مرکبات استان در ۹ ماه امسال هزار و ۱۰۰ درصد رشد یافته است.

محمد محمدپور عمران با اشاره به رشد ۱۳ درصدی میزان صادرات سال جاری در استان اظهار داشت: میزان صادرات استان به ۳۴۰ میلیون دلار رشد یافته و این درحالی که ۱۰۰ میلیون دلار مرکبات و کیوی از دیگر گمرکات کشور صادر شده است.

وی خواهان تثبیت و منطقی شدن قیمت ارز شد و گفت: ارز نیز باید تثبیت باشد و عدم تثبیت به آن معنا است که به واردات یارانه پرداخت کرده ایم و این امر به ضرر صادرات و تولیدات داخل خواهد بود.

وی هدف اول صادرات را اشتغال بیان کرد و گفت: آوردن ارز هدف اصلی صادرات نیست و باید به اشتغال توجه اساسی شود.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از:«ساروم»: شرکت سیمان ارومیه طی افشا اطلاعات با اهمیت گروه ب، از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده در ارتباط با املاک خبر داد و دلیل آن را عدم وجود...
به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...

مطالب مرتبط با برچسب

جشن بازگشت ۷۵ واحد صنعتی راکد مازندران به چرخه تولید در سالن سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان با حضور مسوولان برگزار  شد. رئیس اتاق بازرگانی مازندران در این مراسم، در سخنانی گریزی به نامگذاری سال ها در یک...
عبداله مهاجر دارابی در این نشست گفت: استان های ساراتوف روسیه و مازندران از لحاظ سرزمینی به خصوص تولید محصولات کشاورزی شباهت های زیادی دارند و این مشابهت اقتصادی در حوزه کشاورزی می تواند ارتباط اقتصادی دو استان را بیشتر...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها