سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   “هر دانش آموز یک مهارت” شعار تابستان امسال
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۵۱

“هر دانش آموز یک مهارت” شعار تابستان امسال

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ،مهدی فیض در نشستی خبری با بیان اینکه به تعبیر شهید رجایی در تابستان مدرسه تعطیل می شود، ولی تعلیم و تربیت تعطیل نمی شود گفت: در سند تحول بنیادین مکررا این نکته تاکید شده است که تربیت دانش آموز باید تربیت متوازن باشد. در طول سال تحصیلی به ساحت آموزش رسمی توجه می‌شود ولی در سه ماه تابستان اصل بر توجه به ساحتهای تربیتی دیگر دانش آموزان است.

وی افزود: شعار تابستان امسال “هر دانش آموز یک مهارت” است و تلاش ما این است که عمدتا فعالیتهای ما بر پایه مهارت آموزی دانش آموزان قرار بگیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بسترهای متفاوتی برای تحقق مهارت آموزی در دانش آموزان دیده شده است گفت: بخشی از برنامه‌ها را در قالب پایگاه‌های تابستانی تدارک دیدیم. بخشی از برنامه‌های ما توسط خانواده ها دنبال می شود و هر خانواده ای ممکن است بستری را برای آموزش فرزندش در زمینه مهارت‌هایی چون کشاورزی و امور تولیدی و فنی را فراهم کند.

فیض افزود: سیاست کلی ما استفاده حداکثری از تمام ظرفیت‌های درون و بیرون از آموزش و پرورش است. سال گذشته ۲۲هزار و ۵۰۰ پایگاه تابستانی داشتیم که امسال ۲۰ درصد افزایش یافته و در تابستان جاری ۲۵ هزار پایگاه خواهیم داشت که می تواند مدارس، کانون های تربیتی، دارالقرآن ها، اردوگاه‌ها و… را دربرگیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته شمار دانش آموزان در پایگاه ها چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود که برای امسال تربیت پنج میلیون نفر را هدف گذاری کرده‌ایم.

به گفته وی برنامه‌های پایگاه‌های تابستانی بر پایه محورهای پنج گانه اعتقادی، علمی، فرهنگی و هنری، مهارت آموزی و کارآموزی و تربیت بدنی و سلامت شکل می‌گیرد. هر دوره در پایگاه‌های تابستانی ۱۸ ساعت در ۶هفته است که بسته به شرایط استانی ممکن است مشمول تغییراتی شود.

فیض درباره هزینه شرکت در دوره‌ها عنوان کرد: پایگاه‌ها خودگردان هستند و ما بودجه مختصری برای تقویت دوره ها در نظر گرفتیم. شهریه‌ها متنوع هستند و دوره‌هایی داریم که رایگان هستند.

وی به برگزاری ۱۰ اردوی تشکیلاتی برای ۱۵ هزار نفر توسط سازمان دانش آموزی اشاره کرد و گفت: دانش آموز در این دوره‌ها تمرین زندگی می کند.

فیض افزود: ۶۰هزار نفر ساعت آموزش اختصاصی آشنایی با کارآفرینی با هدف اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده است. همچنین در قالب دوره هایی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف ۲۱۰ ساعت آموزش کارآفرینی در سه سطح خواهیم داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی نیز برنامه ها و اردوهای مختلفی را تدارک دیده گفت: اردوهای دوستی، اردوهای شکرانه ویژه مناطق محروم، المپیاد آمادگی طرح دادرس و مسابقات گفت وگوی بشردوستی و طرح شوق رویش نیز توسط سازمان جوانان هلال احمر در تابستان برگزار می‌شود.

وی به برگزاری جشنواره ها و مسابقات فرهنگی و هنری و پیش بینی شرکت ۱۸ هزار نفر در این مسابقات اشاره و عنوان کرد: ۱۵۰۰ دانش آموز عشایری در اردوهای ویژه تابستانه شرکت می کنند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب