سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   هلال احمر تمام‌ قد در کنار مردم و حامی دولت
۹ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۱۹

هلال احمر تمام‌ قد در کنار مردم و حامی دولت

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، بر ضرورت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور از سوی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر تاکید کرد.

به نقل از مهر، مصطفی محمدیون در جلسه شورای معاونین هلال‌احمر که به ریاست دبیرکل جمعیت هلال احمر برگزار شد با اشاره به اجرای طرح استقرار و ارائه خدمات بهداشتی درمانی تیم‌های عملیات پزشکی هلال‌احمر در مناطق محروم و کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان، گفت: بر این اساس ضروری است تا به‌منظور افزایش ارائه این خدمات برنامه زمان‌بندی از سوی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر تدوین و اجرایی شود تا به این ترتیب تمامی استان‌ها به صورت دوره‌ای از این خدمات بهره ببرند.

وی به تقدیر از فعالان امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در حوادث اخیر برخی استان‌های کشور، گفت: جملگی مسئولان، نخبگان و مردم به این موضوع اذعان دارند که عملکرد هلال‌احمر به‌خصوص درحوادث متعدد، متنوع و مستمر ۶ ماه اخیر بی‌نظیر بوده است و لذا وظیفه داریم که در همه حال قدردان عزیزان امدادگرمان باشیم و طبق برنامه‌ریزی به همراه رئیس سازمان امداد و نجات و معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت از جوانان، امدادگران و داوطلبان و نجاتگران فعال در امدادرسانی به مردم در آذربایجان شرقی و غربی قدردانی کردیم؛ چراکه معتقدیم همین توجه و اهمیت دادن به تلاش‌های امدادگران؛ حضور در جمع آنها و دیدن زحماتی که متحمل شده‌اند؛ آثار بسیار مثبت و خوبی در افزایش کیفیت و سطح خدمات قابل ارائه به مردم؛ چه در صف و چه ستاد؛ دارد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه قول داده‌ایم تا همواره در کنار امدادگران خدوم هلال‌احمر در نقاط مختلف و حوادث متفاوت، حضور داشته باشیم و همین رویه را ادامه خواهیم داد؛ اظهار کرد: به همین منظور تقدیر از امدادگران حاضر در حوادث اخیر در استان‌هایی چون خراسان شمالی و گلستان را نیز وظیفه خود می‌دانیم و به‌زودی به این استان‌ها می‌رویم و همچنین قصد داریم تا از امدادگران معدن که شبانه‌روز در حادثه معدن یورت استان گلستان زحمت کشیدند، تقدیر کنیم تا آنها بدانند که فی‌نفسه به عنوان همکار و برادرمان؛ همواره موجب افتخار هلال‌احمر و کشور هستند.

محمدیون با اذعان بر اینکه موفقیت اصلی هلال‌احمر زمانی است که مردم؛ حضور و خدمات این نهاد مردمی را با تمام وجود احساس کنند؛ گفت: نمونه این احساس حضور؛ رضایت مردم متاثر از حوادث اخیر در برخی استان‌های کشور است و این نشان می‌دهد که مردم به عینه؛ خدمات و از خود گذشتگی‌های نیروهای امدادی در نجات، کمک و همراهی با آنها را در حوادث ۶ ماه گذشته دیده و درک کرده‌اند و این سطح از خدمات به‌حق جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اذعان بر اینکه جمعیت‌های ملی باید همواره و تمام‌قد در کنار مردم و حامی دولت باشند و هلال‌احمر ایران نه در شعار که به واقع همواره به این وظیفه خود به‌خوبی عمل کرده است، خاطرنشان کرد: اگر هلال‌احمر در حوادث برف و کولاک سال گذشته در محورهای شمالی کشور چون گردنه گدوک؛ زلزله اخیر خراسان شمالی، سیل سیستان و بلوچستان و کرمان و آذربایجان و… حضور موثر و کارنامه درخشانی در خدمت به مردم نداشت، برخی بنگاه‌های حاشیه‌ساز داخلی و خارجی اقدام به تبلیغ منفی و فرافکنی و زیر سئوال بردن هلال‌احمر و البته؛ دولت، می‌کردند و  در اصل تبعات این اقدامات؛ همه و از جمله مسئولان ارشد نظام را درگیر می‌کرد؛ اما خوشبختانه هلال‌احمر به واسطه وظیفه ذاتی و قانونی، افتخار خدمت‌گذار مردم بودن را داشته و با درک ضرورت‌ها به‌خوبی و بسیار قوی در ارائه خدمت به مردم ظاهر  شد و بیش از همیشه سربلند باقی ماند.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر به حضور مسئولان این نهاد در کنار مردم حادثه‌دیده به‌ خصوص زلزله اخیر بجنورد و در روستای قصر قجر اشاره و اذعان کرد: با وجود اینکه مردم زلزله‌زده هنوز هم شرایط نامساعدی داشتند؛ اما اذعان می‌کردند، تنها نهادی که از ابتدا در کنار مردم بوده و هنوز هم با آنها همراهی می‌کند؛ هلال‌احمر است و این مهم نشان می‌دهد که هلال‌احمر همواره با ارائه خدمات مطلوب به مردم و جلب رضایت حادثه‌دیدگان؛ بازوان قدرتمند دولت بوده و مردم هم؛ به‌خوبی به سطح کیفیت و مطلوبیت خدماتی که به آنها ارائه می‌شود؛ آگاه هستند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد: از 12 بهمن‌ماه تاکنون امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در 4 استان کشورمان ادامه دارد . مرتضی سلیمی ، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در این باره افزود: از دوازدهم تا ساعت...
مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات جزییات امدادرسانی‌ها به استان‌های متاثر از برف و کولاک را تشریح کرد و با اشاره به عملیات برف و کولاک از ۶ بهمن‌ماه تا ساعت ساعت ۶:۳۰۰، نهم بهمن‌ماه گفت: طی این مدت ۲۳ استان...